Dentysta

Leczenie zębów

Jeśli zapalenie miazgi zęba jest nie uleczalne to w zasadzie dentysta ma do wyboru dwie możliwości leczenie. Można spróbować podjąć leczenie kanałowe, lub też po prostu wyrwać ząb. Nie jest to łatwa decyzja, ale w wielu przypadkach podjęcie próby leczenia kanałowego daje ogromne szanse na to aby uratować ząb przed usunięciem.

Nie zawsze jest to oczywiście metoda najlepsza, czasem jedynym ratunkiem dla chorego jest już tylko i wyłącznie usunięcie zęba. Nawet jednak jeśli rokowania nie są najlepsze to warto jest poddać się leczeniu kanałowemu.

Zdjęcia rentgenowskie

Przyrządy dentystyczneJeśli zależy nam na tym, aby leczenie zostało przeprowadzone możliwe szybko, to można jak najbardziej wybrać taki gabinet dentystyczny Ursynów w którym istnieje możliwość wykonania zdjęć rentgenowskich chorego zęba. Pozwala to na oszczędzenie dużych ilości czasu, a poza tym pacjent ma pewność, że zdjęcie zostanie wykonane w sposób prawidłowy. Nie zawsze się tak dzieje gdy udamy się do specjalistycznej przychodni, w której wykonuje się tylko i wyłącznie zdjęcia rentgenowskie. Nie każdy jednak gabinet dentystyczny warszawa jest wyposażony w odpowiedni sprzęt pozwalający na wykonywanie tego typu zdjęć. Mogą być one dosyć istotne dla prawidłowego leczenia tego typu. Nie należy się jednak obawiać, że będzie to leczenie bolesne.

Zwlekanie z wizytą

Szczoteczka do zębówO wiele bardziej bolesne może okazać się zwlekanie z wizytą u lekarza. Jeśli zapalenie będzie już w bardzo zaawansowanym stanie, to ból może być wręcz dla pacjenta nie do zniesienia, a trzeba wiedzieć, że stomatolog nie może od tak od razu przystąpić do leczenia kanałowego. Oprócz wspomnianego już zdjęcia rentgenowskiego konieczne jest jeszcze przygotowanie samego zęba do przeprowadzania takiej właśnie operacji. Można osiągnąć to przy pierwszej wizycie u stomatologa, który po nawierceniu zęba będzie mógł zastosować odpowiednie lekarstwa. Zmniejszą one ból odczuwany przez samego pacjenta, ale niestety nie oznacza to jeszcze, że ząb zostanie wyleczony. Po założeniu specjalnego opatrunku w żadnym razie nie należy używać tego zęba podczas jedzenia, a w razie wypadnięcia opatrunku należy natychmiast zgłosić się do dentysty w celu ponownego założenia opatrunku.

Przeczytaj również:

Leave a Reply