Lekarskie konsultacje online

Lekarskie konsultacje online

Mamy coraz mniej czasu, a kolejki w przychodniach są coraz dłuższe. Nic więc dziwnego, że coraz więc osób szuka innego rozwiązania. Popularnością cieszy się poszukiwanie informacji o chorobach, ich objawach i sposobach leczenie w sieci. Większość osób porad zdrowotnych szuka na różnego rodzaju forach.

Informacje na nich zamieszczane pochodzą jednak od internautów, którzy nie muszą posiadać wykształcenia medycznego. Korzystając jednak z komputera lub urządzeń mobilnych z dostępem do Internetu możemy skonsultować się z lekarzem drogą online.

Internetowe przychodnie

Umożliwiają one skonsultowanie się ze specjalistą bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu, bez konieczności zapisywania się na wizytę i oczekiwania na nią w długiej kolejce. Podczas korzystania z usług takiej wirtualnej przychodni musimy jedynie wypełnić formularz,w którym opiszemy trapiące nas objawy. Lekarz, który udziela porad drogą online na podstawie opisanych przez nas objawów zdecyduje, czy nasz problem zdrowotny da się rozwiązać bez konieczności odwiedzania lekarza. Podpowie nam, czy wizyta u specjalisty jest niezbędna, a jeśli tak doradzi, do jakiego specjalisty musimy się udać. Swoje pytania możemy zadawać nie tylko droga elektroniczną. Są internetowe przychodnie, które umożliwiają odbycie także wideokonferencji.

Dla kogo są konsultacje lekarskie online?

Mogą z nich skorzystać wszyscy, ale z założenia są one przeznaczone dla osób, które:
– rozchorowały się podczas podróży służbowej lub urlopu;
– muszą długo czekać na wizytę i specjalisty;
– pracują za granicą;
– nie mają czasu na wizytę w przychodni;
– osób niepełnosprawnych.

Konsultacje lekarskie w wirtualnych przychodniach to dobre rozwiązanie dla osób, które poszukują porady lekarskiej udzielanej przez lekarza. W zdecydowanej większości z nich pytania można zadać korzystając ze specjalnego formularza. Niektóre umożliwiają również odbycie wideokonferencji. W większości z nich za konsultacje pobierane są niewielkie opłaty. Konsultacja lekarska online to wyjście awaryjne.

Przeczytaj również:

Leave a Reply