Leki kupowane w Internecie

Leki kupowane w Internecie

Przybywa osób, które kupują leki w Internecie. Handel lekami w Internecie może odbywać się legalnie lub nie. Jak więc kupować bezpiecznie?

Nielegalne farmaceutyki

W Internecie bez trudu możemy dzisiaj kupić wiele farmaceutyków. Korzystając z dostępu do Internetu znajdziemy mnóstwo stron, na których zamówimy nawet silne leki przeciwbólowe oraz inne leki dostępne wyłącznie na receptę. Leki te nie są dla nas bezpieczne. Są jednak o wiele tańsze, nikt ze sprzedających nie pyta o receptę. Stąd tak wiele osób korzysta z możliwości kupowania leków w sieci.

E-apteki

Leki sprzedawane w e-aptekach są bezpieczne. Złożone przez klientów zamówienie w e-aptece jest w rzeczywistości realizowane przez aptekę stacjonarną. Nadzór nad tymi aptekami prowadzi Inspektorat Farmaceutyczny. W e-aptekach nie są sprzedawane leki na receptę. Jedynie niektóre szczepionki oraz środki antykoncepcyjne na receptę można zamówić w aptece internetowej. Leki te pacjent otrzyma w aptece stacjonarnej pod warunkiem, że będzie posiadał na nie ważną receptę. W aptece internetowe nie mamy możliwości kupienia leku niedopuszczonego do obrotu. Na stronie głównej apteki internetowej znajduje się logo, które jest gwarancją, że ma ona zezwolenia na sprzedaż farmaceutyków. E-apteki działają nie tylko w sieci, prowadzą także sprzedaż stacjonarną.

Dlatego leki są przechowywane we właściwy sposób, a zamówione przez klienta leki są przygotowywane do wysyłki przez farmaceutę. Leki sprzedawane w aptece internetowej są bardzo dokładnie opisane, możemy poznać ich skład, sposób dawkowania i ewentualne działania niepożadane. Na pewno ułatwia to ich wybór i zwiększa bezpieczeństwo zażywania zakupionego tą drogą leku.

Dlaczego kupujemy leki w aptekach internetowych?

Przede wszystkim dlatego, że jest to dla nas bardzo wygodne. Nie musimy wychodzić z domu i stać w kolejce. Do tego preparaty, których sprzedaż dozwolona jest w e-aptekach kosztują mniej niż w aptekach stacjonarnych. Robimy więc zakupy w e-aptekach nie tylko z wygody, ale także z oszczędności.

Przeczytaj również:

Leave a Reply