Leki z Internetu

Leki z Internetu

Coraz więcej osób decyduje się na kupowanie leków w Internecie. Do preparatów, które są kupowane w sieci wyjątkowo często należą preparaty odchudzające.

Na co zwracać uwagę przy zakupach?

Kupujmy tylko w e-aptekach

Najbezpieczniej jest kupować preparaty na odchudzanie w e-aptekach. Sprzedają one bezpieczne preparaty, które nie zrujnują naszego zdrowia. Dostępne bez recepty preparaty odchudzające, które są sprzedawane w aptekach internetowych zawierają mniejszą ilość aktywnych substancji, nie wyrządzą nam więc krzywdy. Robiąc zakupy w aptece internetowej mamy możliwość poradzenia się, jak dany preparat należy zażywać.

Nieznane pochodzenie preparatów

W Internecie można kupić także preparaty odchudzające, których pochodzenie nie jest znane. Wśród tych preparatów są także i takie, które zostały przez sprzedającego sprowadzone z zagranicy. W takich preparatów mogą znajdować się substancje czynne, których stosowanie było i jest w Polsce zabronione. Mogą to być także preparaty, które zawierają substancje czynne wywołujące niepożądane skutki. Z powodu tych niepożądanych skutków zostały wycofane z polskiego rynku farmaceutycznego. Decydując się na kupowanie nieznanych preparatów odchudzających ryzykujemy, że kupimy preparat, który w ogóle nie może być stosowany przez ludzi. Bardzo wiele osób (szczególnie młodych dziewczyn) chętnie kupuje w sieci preparaty zawierające główkę tasiemca. Kiedy schudną, mogą się tego lokatora pozbyć, ale leczenie jest bardzo długotrwałe. Tasiemiec, który rozwinął się w organizmie czyni w nim ogromne, często nieodwracalne szkody.

W Internecie bez problemu możemy nabyć preparaty odchudzające. Cieszą się one ogromną popularnością. Ich stosowanie może jednak okazać się niebezpieczne. Mogą zawierać składniki wycofane z rynku i wywoływać niepożądane skutki uboczne: bezsenność, anemię, problemy trawienne. Pamiętajmy, że kupowane poza oficjalnymi kanałami dystrybucji preparaty odchudzające mogą także zawierać substancje stosowane w przemyśle chemicznym, a więc nie przeznaczone dla ludzi.

Przeczytaj również:

Leave a Reply