Magia herbaty

Magia herbaty

Zielona herbata, czarna herbata, czerwona herbata – rodzajów napojów herbacianych jest na naszym rynku mnóstwo. Jak zatem dokonać najwłaściwszego dla nas wyboru? Oczywiście, to w głównej mierze kwestia gustu: bywają osoby, które piją wyłącznie herbatę czarną, ale można spotkać i te preferujące zieloną, czerwoną czy choćby herbatkę mrożoną.

Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na przykład jesteśmy fanami wersji czarnej z cytryną i cukrem (a więc rozwiązania – by tak rzec – standardowego), ale z różnych powodów, najczęściej zdrowotnych, decydujemy się na zakup zielonej. Dzieje się tak przeważnie przy odchudzaniu: kiedy zaczynamy skrupulatnie liczyć kalorie, w pierwszej kolejności przyglądamy się spożywanym przez siebie napojom. Decyzja o odstawieniu ulubionych używek – takich jak na przykład czarna herbata – pojawia się w naszej głowie dość naturalnie. W pierwszej chwili wydaje się nam, że po prostu nie zdołamy dokonać aż takiego poświęcenia, jednak chęć uzyskania szczupłej sylwetki okazuje się silniejsza niż nasze zachcianki.

Zalety zielonej herbaty

Odstawiamy zatem ulubioną czarną herbatę, a na jej miejscu pojawia się w naszym jadłospisie zielona herbata dietetyczna. Zmiana ta, początkowo dość bolesna, po jakimś czasie zostaje zaakceptowana… albo wręcz przeciwnie. Zdarzają się bowiem osoby, które na dłuższą metę nie są w stanie znieść smaku zielonej herbaty. Postawione przed koniecznością rezygnacji z czarnej, popadają w lekką depresję. Niepotrzebnie – zawsze pozostaje im do przetestowania czerwona herbata albo inne napoje, jak na przykład rozmaite soki owocowe.

Woda mineralna i kawa

W skrajnych wypadkach pomocą służy zwykła woda mineralna, dostępna w rozmaitych wersjach oraz – jak wiadomo – niezwykle zdrowa. Zauważmy przy okazji, że herbata (zwłaszcza ta bez cukru) także nie będzie szkodliwa dla naszego stanu, o ile zachowamy przy jej spożyciu pewien umiar. Nieco gorzej rzecz przedstawia się w wypadku kawy, która uważana jest powszechnie za napój bardziej niebezpieczny dla zdrowia. Herbata nie szkodzi w dłuższej perspektywie prawie nikomu, a smakuje wyśmienicie.

Przeczytaj również:

Leave a Reply