Medyczne porady przez Internet

Medyczne porady przez Internet

Współczesne technologie, a w szczególności Internet dają nam wiele różnych możliwości. Jedną z nich jest udzielanie porad w sieci. Nie mamy tutaj na myśli rad udzielanych przez internautów, ale specjalistyczne porady udzielane przez lekarzy.

Nie powinny nam one zastępować wizyty u lekarza, mają nam jedynie pomóc, kiedy mamy utrudniony dostęp do lekarza.

Konsultacje lekarskie online

Istnieje obecnie duża liczba portali medycznych, na których porad udzielają zatrudnieni w nich lekarze różnych specjalności. Wybierają portal medyczny możemy zadać każde, nawet najbardziej intymne pytanie korzystając ze specjalnego formularza. Aby ułatwić postawienie diagnozy drogą online musimy dokładnie opisać niepokojące nas objawy, im więcej szczegółów podamy, tym oczywiście lepiej. W większości przypadków odpowiedź otrzymamy bardzo szybko. Należy jednak w tym miejscu podkreślić, iż postawienie właściwej diagnozy i tak będzie wymagało od nas złożenie wizyty i lekarza. Bez zbadania pacjenta nie da się bowiem zdiagnozować większości chorób. W niektórych portalach porady medyczne udzielane są bezpłatnie, w innych za poradę trzeba zapłacić. Pobierane przez portale medyczne opłaty nie są jednak wygórowane.

Całodobowa opieka kardiologiczna

To projekt, który powstał stosunkowo niedawno. Na ciele pacjenta montowane jest urządzenie Tele EKG. Zapisuje ono pracę serca pacjenta w czasie rzeczywistym, informacja ta trafia następnie do lekarza kardiologa, który ma możliwość skontrolować wyniki i w razie potrzeby nie tylko udzielić choremu porady, ale także wezwać karetkę pogotowia.

Liczba osób, które w Internecie szuka porad medycznych jest coraz większa. Warto pamiętać, że nie wszystkie z nich są udzielane przez osoby z wykształceniem medycznym. Warto jednak wiedzieć, że w sieci znaleźć można portale medyczne, w których udzielaniem porad zajmują się lekarze. Z pomocy takiego portalu możemy skorzystać, kiedy mamy problem z dostaniem się do lekarza. Pamiętajmy jednak, że jest to w większości przypadków tylko wstępna diagnoza.

Przeczytaj również:

Leave a Reply