O lekach homeopatycznych

O lekach homeopatycznych

Oprócz konwencjonalnych leków dostępne są także leki homeopatyczne. Jak to grupa leków? Czy ich stosowanie jest bezpieczne?

Różnice pomiędzy lekami konwencjonalnymi a homeopatycznymi

Leki konwencjonalne podawane są pacjentom w celu zniesienia objawów choroby, na przykład zmniejszenia kaszlu czy zlikwidowania bólu. Leki konwencjonalne mogą też być podawane w celu zmniejszenia jakichś niedoborów: hormonów, witamin. Leki homeopatyczne działają inaczej. Ich rolą jest pobudzanie układu odpornościowego. Ma on samodzielnie zwalczyć chorobę szybko i skutecznie.

Jakich surowców używa się do produkcji leków homeopatycznych?

Spora część tych surowców pochodzi z roślin. Ale są także leki homeopatyczne w skład, których wchodzą substancje pochodzenie zwierzęcego oraz leki na bazie minerałów. Część leków homeopatycznych została oparta także na toksynach.

Czy leki homeopatyczne są bezpieczne?

Substancje czynne, które używane są do produkcji leków homeopatycznych są bardzo mocno rozcieńczane. Dzięki temu nie wywołują one niepożądanych reakcji tak, jak inne leki. Nie można więc ulec zatruciu tymi lekami. W odróżnieniu od konwencjonalnych leków mogą je bezpiecznie stosować kobiety w ciąży, można je podawać także dzieciom. Leki homeopatyczne mogą być także stosowane przez osoby w starszym wieku. Co więcej, leki te nie wchodzą w reakcje z ziołami czy lekami konwencjonalnymi, można je więc stosować łącznie. Nie ma przeszkód, aby przyjmować leki homeopatyczne w trakcie kuracji sterydami albo antybiotykami. Nie zawierają one także żadnych alergenów, mogą je więc bezpiecznie zażywać także alergicy.

Jakie dolegliwości można leczyć lekami homeopatycznymi?

Są skuteczne na wiele chorób. Polecane są między innymi na wszelkie infekcje o podłożu wirusowym. W innych schorzeniach można je stosować wspomagająco. Leki homeopatyczne mogą zmniejszać dolegliwości po chemio- lub radioterapii. Samej choroby jednak nie wyleczą. Jeśli choroba tego wymaga lekarz homeopata nigdy nie zaproponuje rezygnacji z przyjmowania leków konwencjonalnych.

Przeczytaj również:

Leave a Reply