Pędzle do makijażu twarzy i oka

Pędzle do makijażu twarzy i oka

W każdej drogerii na półkach znajdziemy dzisiaj mnóstwo różnego rodzaju pędzli do makijażu oka i twarzy. Tak duży wybór wcale nie ułatwia nam wyboru, gdyż pędzle mają różne nie tylko ceny, ale także kształty. Do tego są przeznaczone do innych zadań. Ogólnie można podzielić je na pędzle do zrobienia makijażu twarzy i oka.

Pędzle, bez których nie zrobimy makijażu

Pędzle do makijażu twarzy to dość spora grupa. Jedne z nich są potrzebne na co dzień. Innych używamy od czasu do czasu albo wcale. Wszystko zależy od tego jaki makijaż wykonujemy. Do podstawowych pędzli do makijażu należą te, które służą do aplikacji podkładu. Tego typu pędzle są płaskie, szerokie, ich końcówka jest zaokrąglona. Mają także sztywne i śliskie włosie. Nakładając nim podkład, staramy się nie dociskać go do skóry. Nałożony podkład musimy rozetrzeć krawędzią pędzla. Do wykonania makijażu potrzebujemy również pędzla do aplikacji różu. Pędzel do różu może być zarówno półokrągły jak i ścięty. Duży, gruby, półokrągły i bardzo miękki pędzel przeznaczony jest do aplikacji pudru. Sprawdza się do nakładania pudru sypkiego, w kamieniu, transparentnego. Pędzelkiem z lekko zaokrąglonym czubkiem, zwężającym się na końcach nakładamy korektor. Jest to pędzelek, którym dotrzemy nawet do miejsc trudno dostępnych. Jeśli używamy kosmetyków mineralnych, powinnyśmy zakupić sobie pędzel kabuki. Jest duży, okrągły, ma mocno ściśnięte włosie.

Pędzle, które także warto mieć

Na pewno przydadzą się nam pędzle do makijażu oka. Do tych, które musimy kupić w pierwszej kolejności należą te przeznaczone do nakładania cieni. Są to tak zwane packing brush. Pędzelki te wyróżniają się tym, że są lekko puchate. Możemy nakładać nimi kremowe i sypkie cienie bazowe. Wśród pędzli do makijażu oka, które są dzisiaj nieodzowne nie może zabraknąć tych przeznaczonych do mieszania kolorów na powiece. Pędzel do blendowania jest bardzo puszystym ma szpiczaste i dłuższe włosie niż inne pędzle do makijażu oka. Jeśli lubimy kocie oko, potrzebujemy pędzelka do eyelinera.

Więcej na

Przeczytaj również:

Leave a Reply