Pędzle do oczu - podstawowe rodzaje

Pędzle do oczu – podstawowe rodzaje

Pędzle do wykonywania makijażu oczu to jedne z podstawowych akcesoriów w kobiecej kosmetyczce – wszak trudno sobie wyobrazić precyzyjne nałożenie cieni, brokatu, kreski lub eyelinera bez profesjonalnego przyrządu. Sam dobór odpowiedniego pędzla (bądź pędzli) zależy od rodzaju wykonywanego makijażu, gdyż każdy z nich służy do czegoś innego. Najpopularniejsze pędzle do oczu można podzielić na kilka podstawowych grup.

Pędzle do nakładania cieni

Najpopularniejsze pędzle do oczu (bez których nie może obejść się chyba żadna kobieta) to pędzle do nakładania cieni. Ten rodzaj pędzla charakteryzuje się miękkim i gęstym włosiem – co ma umożliwić nałożenie cieni na ruchomą powiekę. Tutaj warto podkreślić to, iż ten rodzaj pędzli jest często dodawany do paletki cieni kupowanej w drogerii.

Pędzle „kulki”

Pędzel do oczu zwany „kulką” to dosyć nietypowy przyrząd do robienia makijażu – jest ustawiony pionowo, a jego włosie jest dłuższe na środku, co pozwala przyjąć mu kolisty kształt. Jego ogromną zaletą jest to, iż umożliwia nałożenie cieni tam, gdzie nie poradziłby sobie żaden inny pędzelek – w załamaniach powieki oraz na jej dolna część.

Pędzle do rozcierania cieni

Pędzle do rozcierania cieni to bardzo przydatne akcesoria – pozwalają rozprowadzić kosmetyk w taki sposób, aby nie tworzył on rozmytej plamy. Wygląd takiego pędzla jest bardzo charakterystyczny, gdyż posiada on miękkie i długie włosie, które bardzo delikatnie rozchodzi się na zewnątrz. Używanie takiego pędzla jest bardzo proste – wystarczy delikatnie pocierać nim nałożony cień, aż do uzyskania zadowalającego efektu.

Pędzle do aplikacji brokatu

Pędzle do aplikacji brokatu (ewentualnie pigmentu) są syntetyczne i płaskie. Taka budowa pozwala na bardzo precyzyjne nałożenie kosmetyku, a dodatkowo zabezpiecza przed jego dostaniem się pomiędzy włosie (zwłaszcza w sytuacji, gdy brokat lub pigment jest nakładany na mokro).

Wymienione wyżej pędzle do wykonywania makijażu oczu to absolutna podstawa. Dodatkowo kobiety mogą zaopatrzyć się w dwa inne akcesoria, które także ułatwiają codzienne malowanie oczu. Pierwszy z nich to wąski i cienki pędzel do eyelinera, który umożliwia dotarcie do linii rzęs i namalowanie tam kreski. Drugi – równie przydatny – to pędzelek do rozcierania kreski, który charakteryzuje się krótkim i zbitym włosiem. Wykorzystywanie wszystkich (bądź tylko niektórych) pędzli do oczu gwarantuje piękny, precyzyjny i bardzo profesjonalny makijaż.

Przeczytaj również:

Leave a Reply