czerwone wino do pizzy

Pizza i wino – to Zielona Góra!

Polskie wina robią ostatnio prawdziwą furorę na rynku napojów alkoholowych. Wśród nich przodują te z okolic Zielonej Góry, za sprawą dwóch głównych czynników. Przede wszystkim: najdłuższych tradycji produkcji oraz szczególnie korzystnych warunków. Ich połączenie sprawia, że wina lubuskie wyznaczają standard, do którego inne, nowo powstające polskie regiony winiarskie dopiero mogą próbować aspirować.

Wino z Zielonej Góry

Będąc w Zielonej Górze ma się to szczęście, że dobre wino jest dostępne na wyciągnięcie ręki. Prawdziwie docenić jego smak można jednak dopiero w połączeniu z dobrze dobranym jedzeniem. Z czym zatem możemy podać nasze zielonogórskie wina? Tradycyjna polska kuchnia nie zawsze dobrze komponuje się z tym trunkiem, może więc powinniśmy sięgnąć do tradycji krajów z największą rolą wina w gastronomii. Klasycznym połączeniem jest zestawienie wina z pyszną pizzą –  wypróbujemy temperamenty kulinarny związek polsko-włoski!

Pizza, Zielona Góra i wino – idealny zestaw

Pizza i wino komponują się doskonale niezależnie od tego, na jaki rodzaj wina mamy ochotę. Do wina czerwonego polecić można pizzę z sosem pomidorowym, natomiast pizza biała (z sosem śmietanowym) będzie interesująco uzupełniała się z winami białymi. Jeśli chodzi o różowe, to z pizzą białą zawsze będzie hitem, natomiast w zależności od wybranych dodatków może pasować także do drugiego typu. Jeżeli na pizzy z sosem pomidorowym znajdą się lżejsze składniki, to można pokusić się o śmiały eksperyment i podać ją z winem różowym, a takie połączenie odkryje przed nami nowe kulinarne horyzonty. Pizza, Zielona Góra i wino – to będzie przebój!

Zamów pizzę na https://www.pizzadominium.pl/lokale/zielona-gora-c-h-r-focus-mall

Pizza z dostawą – jak oszczędzić sobie pracy

Gdy jesteśmy w Zielonej Górze i chcemy sprawdzić, jak tutejsze wino sprawdzi się w kompozycji z pizzą, najwygodniej będzie zamówić pizzę z dostawą albo odbiorem osobistym. To sprawdzone rozwiązanie, które oszczędza nam pracy, a do tego nie ma ryzyka, że coś nam się nie uda – w pizzeriach pracują mistrzowie swojego fachu, a przygotowywane przez nich placki są zawsze idealnie upieczone. Do tego nie musimy spędzić w kuchni masy czasu. Gotowanie to jedno, niektórzy może je nawet lubią, ale kto ma ochotę potem pozmywać… Lepiej zamówić. Jeżeli wybierzemy dostawę, pizza przyjedzie do nas szybciutko. Z kolei odbiór osobisty pozwoli nam odbyć przy okazji miły spacer – zahaczmy o Stary Rynek i pooglądajmy kamieniczki oraz ratusz, albo pooddychajmy świeżym powietrzem w Parku Tysiąclecia, podczas gdy nasza pizza będzie wypiekana!

Przeczytaj również:

Leave a Reply