Popularne rodzaje kredytów

Popularne rodzaje kredytówBanki oferują swoim klientom bardzo różne rodzaje produktów. Do tych, które cieszą się bardzo dużą popularnością należą kredyty. Niektóre z nich zaciągane są wyjątkowo często. Jakie kredyty cieszą się największym zainteresowaniem?

Kredyty gotówkowe

Są przeznaczone dla osób osiągających stałe, udokumentowane dochody. Na przyznanie kredytu gotówkowego mogą liczyć nawet ci, których dochody są niskie. Zdecydowanie najłatwiej kredyt gotówkowy mogą otrzymać osoby, które są zatrudnione na podstawie umowy o pracę, osoby pobierające emeryturę i rentę. Nieliczne banki decydują się na przyznanie kredyty gotówkowego także osobom zatrudnionym na podstawie umowy zlecenia i umowy o dzieło. Kwota miesięcznego dochodu, która pozwala ubiegać się o kredyt gotówkowy wynosi około kilkaset złotych miesięcznie.

Kredyty hipoteczne

Kredyty hipoteczne należą do kredytów długoterminowych. Wśród nich można wyróżnić między innymi:

  • kredyty hipoteczne mieszkaniowe. Są to kredyty celowe przeznaczone na zakup istniejącego już mieszkania. Może to być zarówno mieszkanie z rynku wtórnego, jak i pierwotnego;
  • kredyt budowlano-hipoteczny. Najczęściej zaciągany w celu sfinansowania budowy domu;
  • kredyty hipoteczne konsolidacyjne;
  • pożyczki hipoteczne.

Zabezpieczeniem każdego z rodzajów kredytów hipotecznych jest hipoteka na nieruchomości.

 

Kredyt odnawialny

To produkt, który dostępny jest tylko dla osób, które w danym banku zdecydowały się na założeni rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Kredyt odnawialny jest bowiem przypisany do konta osobistego. Jego wysokość zależy od sumy miesięczny zarobków. W większość banków linia kredytowa przyznana przez bank w ramach kredytu hipotecznego umożliwia zejście pod kreskę maksymalnie do trzy krotności miesięcznych zarobków. Czasem udaje się wynegocjować przyznanie przez bank wyższej linii kredytowej.

O przyznaniu kredytu zawsze decyduje zdolność i historia kredytowa. Są one oceniane i sprawdzane przez banki niezależnie od rodzaju kredytu o jaki ubiega się kredytobiorca.

Przeczytaj również:

Leave a Reply