Porady medyczne oraz zdrowy seks

Porady medyczne oraz zdrowy seks

Osoby ubezpieczone i uprawnione do możliwości korzystania z publicznej służby zdrowia powinny wiedzieć jakie są ich prawa pacjenta. Otóż osoby takie także mają prawo do tego aby uzyskiwać odpowiednie porady medyczne czy otrzymać skierowanie na określone zabiegi czy leczenie jeśli tego faktycznie potrzebują.

Prawa pacjenta wynikają w sporym stopniu z zapisów konstytucyjnych gwarantujących publiczną i powszechną opiekę zdrowotną. Inne prawa pacjentów obowiązywać mogą w przypadku prywatnych ubezpieczeń medycznych.

Gwarancja bezpieczeństwa

Porady medyczne oraz zdrowy seks W takich przypadkach pacjenci otrzymują odpowiednie informacje na temat tego jakie inne, w odniesieniu jeszcze do tych powszechnych prawa mogą im przysługiwać. Każdy ubezpieczyciel oraz zakład świadczący w ramach takiego ubezpieczenia usługi medyczne, samodzielnie mogą określać w jakim stopniu prawa te będą się zmieniały. Pacjent może mieć na przykład gwarantowaną pomoc specjalisty w przeciągu kilku dni od momentu gdy zgłosi chęć wizyty u takiego lekarza, inaczej mogą też być określane prawa odnośnie tego czy pacjent potrzebuje skierowania aby skorzystać z usług konkretnego lekarza specjalisty, czy też może zgłosić się na wizytę sam bez uprzedniego skierowania od lekarza pierwszego kontaktu. Oczywiście czy to w publicznych czy prywatnych szpitalach, prawo lekarskie pozostaje zawsze dokładnie takie samo.

Seks i zdrowie

Uwagę należy zwrócić także na seks i zdrowie. Seks znakomicie wpływa na ogólną kondycję i zdrowie, ale dosyć niedawno udowodniono, że jest to także znakomity sposób na poprawę swojego zdrowia psychicznego, oraz poziomu inteligencji. U osób, które regularnie uprawiają seks mózg funkcjonuje o wiele lepiej niż w przypadku tych, którzy tego nie robią. Prawdą jest także i to, że seks może w pewnym stopniu wpływać na przedłużenie życia. Nie należy przy tym zapominać o ewentualnych, związanych z seksem zagrożeniach, na przykład w postaci chorób wenerycznych. Nawet pomimo stosowania odpowiednich zabezpieczeń zawsze niestety istnieje ryzyko tego, że w przypadku danej osoby dojdzie do zakażenia się chorobami wenerycznymi.

Przeczytaj również:

Leave a Reply