Portale o zdrowiu: czy warto im ufać?

Portale o zdrowiu: czy warto im ufać?

Internet jest ogromnym źródłem różnorodnej wiedzy. Dla wielu z nas fora i medyczne portale stają się jedynym i bardzo wiarygodnym źródłem wiedzy na tematy zdrowotne. Czy poradom tym warto zaufać?

Ogólne zagadnienia z zakresu zdrowia

W sieci nie brakuje profesjonalnych stron, na których osoby, które nie szukają informacji o konkretnej chorobie mogą znaleźć najnowsze publikacje z różnych dziedzin medycyny. Na stronach tych można znaleźć między innymi informacje na temat praw, które przysługują pacjentom.

Strony specjalistyczne

W Internecie można znaleźć również strony prowadzone przez specjalistów z różnych gałęzi medycyny. Na te strony warto wejść szukając informacji o chorobach, ich objawów, przebiegu, sposobów diagnozowania i sposobów leczenia. Korzystając z tych serwisów możemy on-line zadać lekarzowi pytanie, dowiedzieć się, jakie badania możemy wykonać bezpłatnie. Pamiętajmy jednak, że najlepsza porada udzielona przez specjalistę nie zastąpi lekarskiej wizyty.

Strony, z których warto korzystać

Wśród stron, które warto odwiedzić są między innymi witryny prowadzone przez lekarzy kardiologów. Można na nich znaleźć wiele niezbędnych informacji o tym, jaka wartość ciśnienia krwi powinna być powodem do niepokoju, o tym, w jaki sposób leczy się nadciśnienie. Na stronach tych można znaleźć także porady, jak obniżyć zbyt wysokie ciśnienie, zanim jeszcze będzie można to zrobić jedynie przy pomocy farmaceutyków. Do ciekawych stron należą również te poświęcone okulistyce. Można z nich czerpać wiarygodna i wyczerpującą wiedzę o chorobach oczu. Na jednej z tych stron można wykonać także wirtualny test, aby sprawdzić, czy grozi nam jaskra.

Najczęściej porad zdrowotnych w Internecie szukają kobiety. Nie wszystkie strony poświęcone zdrowiu są godne zaufania. Są jednak i takie prowadzone przez specjalistów. Z tych stron na pewno możemy korzystać bez żadnych obaw. Unikajmy jednak stosowania się do porad zamieszczanych na forach internetowych. Większość z nich jest zamieszczana przez osoby nie mające wiedzy medycznej.

Przeczytaj również:

Leave a Reply