Poznaj mniej oczywiste właściwości orzechów laskowych

Poznaj mniej oczywiste właściwości orzechów laskowych

Owoce leszczyny nazywane orzechami laskowymi znane są nie tylko z wartości odżywczych, ale i z właściwości leczniczych. Niektóre z nich są nam dobrze znane, inne bywają jednak zaskakujące i właśnie na tych warto się skoncentrować.

Potencja dzięki orzechom laskowym

Choć witamina E, która dominuje w orzechach laskowych jest nazywana przeważnie witaminą młodości, posiada także inną nazwę. Wielu specjalistów nazywa ją też witaminą płodności i nie ma w tym przypadku, jest bowiem niezbędna, jeśli zależy nam na zachowaniu w dobrej formie narządów rozrodczych. Jej niedobory ograniczają wydzielanie hormonu gonadotropowego, a to z kolei często prowadzi do zwyrodnienia męskich plemników. Korzystny wpływ orzechów laskowych na płodność to także zasługa obecnej w nich w dużej ilości witaminy B3. Ta wspiera wydzielanie hormonów płciowych zwiększając nie tylko męską płodność, ale i samą ochotę na seks.

Nie denerwuj się, jedz orzechy

Gdy sięgamy po orzechy laskowe dostarczamy swojemu organizmowi duże ilości witamin z grupy B. Zyskuje na tym zresztą nie tylko męska płodność. Witaminy te znane są z tego, że układ nerwowy funkcjonuje dzięki nim sprawniej, co ma korzystny wpływ na pamięć i koncentrację. Także zawarty w orzechach laskowych magnez może nam ułatwić funkcjonowanie. Zmniejsza napięcie, stres oraz zmęczenie psychiczne. I nawet, jeśli orzechy nie rozwiążą wszystkich naszych problemów, z pewnością pozwolą nam we względnym spokoju zastanowić się nad tym, co i dlaczego nas denerwuje.

Schudnij dzięki orzechom

Informacja o tym, że dzięki orzechom laskowym można schudnąć, jest przyjmowana z pewnym rozbawieniem, dobrze wiemy bowiem, że jest to przekąska bogata nie tylko w kalorie, ale i w tłuszcz. A jednak naukowcy coraz częściej powtarzają, że zawartego w nich tłuszczu nie należy się bać. To właśnie on przyspiesza w organizmie procesy odpowiedzialne za spalanie tkanki tłuszczowej. Dieta oparta na samych orzechach być może nie jest tym, co powinno być nam rekomendowane. Mogą okazać się one jednak znakomitym dodatkiem do niej. Więcej na https://ebakalland.pl/bakalie/orzechy.html

Przeczytaj również:

Leave a Reply