Pożyczamy pieniądze na samochód

Pożyczamy pieniądze na samochód

Pożyczka na samochód to rozwiązanie dla osób, które chcą kupić auto, ale nie dysponują oszczędnościami.

Pożyczka na nowy model

Zdecydowanie najczęściej pożyczki zaciągają osoby zainteresowane kupnem nowego modelu samochodu. Osoby te mają dwie możliwości uzyskania pożyczki. Mogą złożyć wniosek w banku komercyjnym. Ale uwaga! Rozwiązaniem bardziej korzystnym jest specjalny kredyt samochodowy, który wyróżnia się niskim oprocentowaniem niż kredyt gotówkowy, który można przeznaczyć na dowolny cel. Druga możliwość pożyczenia pieniędzy na zakup nowego modelu to wybranie marki, która jest obsługiwana przez własna instytucję finansową. W tym przypadku oprocentowanie rat może być być jeszcze bardziej korzystne niż w przypadku kredytu samochodowego.

Pożyczka na używany samochód

Auto używane za pożyczone od banku pieniądze można kupić w komisie samochodowym. Przed podpisaniem umowy należy jednak dokładnie sprawdzić, jakie warunki dany komis proponuje. Może się bowiem okazać, że komis może zażądać wysokiej prowizji, czy też wykupienia ubezpieczenia. Ale plusem kupowania samochodu w komisie na kredyt jest to, że formalności związane z koniecznością ustanowienie zastawu przynajmniej częściowo zostaną załatwione przez pracownika komisu.

Inne możliwości

Pieniądze na zakup samochodu można tez pożyczyć od instytucji pozabankowej. W internecie można też znaleźć ogłoszenia, które zamieścili prywatni pożyczkobiorcy. Wielu z nich udziela pożyczek na zakup samochodu proponując bardzo atrakcyjne, często korzystnie niż w banku, warunki. Osoby prywatne mogą też wziąć samochód w leasing.

Osoby zainteresowane kupnem samochodu za pożyczone pieniądze mają obecnie kilka różnych możliwości do wyboru. Dzięki temu mogą wybrać formę kredytowania, która jest dla nich najbardziej korzystna. Korzystna pożyczka na samochód to taka, która jest nisko oprocentowana, gdyż tylko taka będzie stanowiła najmniejsze obciążenie dla domowego budżetu. Zabezpieczeniem każdej pożyczki na samochód jest przywłaszczenie pojazdu lub zastaw rejestrowy.

Przeczytaj również:

Leave a Reply