Pożyczka na samochód: czy to się opłaca?

Pożyczka na samochód: czy to się opłaca?

Własny samochód ułatwia z pewnością codziennego funkcjonowanie. Na zakup samochodu za gotówkę może sobie pozwolić jednak bardzo niewiele osób. Dlatego spora część nabywa samochody za pożyczone pieniądze.

Koszt zakupu samochodu można sfinansować za pieniądze pożyczone od banku lub firmy pożyczkowej. W przypadku kredytu bankowego rozwiązaniem najmniej korzystnym jest branie kredytu gotówkowego, który jest w porównaniu ze specjalnym kredytem samochodowym znacznie wyżej oprocentowany. Kredyt samochodowy jest lepszy, gdyż jego oprocentowanie najczęściej w skali roku nie przekracza 15 procent. W banku można pożyczyć pieniądze zarówno na zakup nowego, jak i używanego samochodu. Ale w przypadku zakupu używanego samochodu, im jest on starszy, tym wyższe oprocentowanie bank stosuje. Także decydując się na pożyczkę z firmy pożyczkowej na zakup samochodu należy zwrócić uwagę na wysokość oprocentowania. Jeżeli jej oprocentowanie kształtuje się na tym samym poziomie, co bankowy kredyt samochodowy, to jest to bardzo dobra oferta, z której naprawdę warto skorzystać.

Pożyczki pozabankowe na zakup samochodu są łatwo dostępne, dla wielu klientów o wiele łatwiej niż kredyty bankowe. Do tego klientów czeka minimum formalności, a decyzja zapada wyjątkowo szybko. Decydując się na taką pożyczkę należy wcześniej sprawdzić, jaką kwotę można pożyczyć, należy oczywiście dopytać także na jak długi okres firma pożyczkowa jest skłonna pożyczyć pieniądze. Firm pożyczkowych działa bowiem całkiem spora, a w każdej z nich okres kredytowania może być bardzo różny. W większości z nich minimalny okres kredytowania wynosi 6 miesięcy. Maksymalny mocno się różni. Są firmy, które udzielają pożyczek maksymalnie na okres 36 miesięcy, ale są też takie, w których okres ten wynosi 48 miesięcy.

Bankowy kredyt samochodowy to tylko jedna z możliwości sfinansowania zakupu samochodu. Od pewnego czasu wzrasta zainteresowanie także udzielanymi przez firmy pożyczkowe pożyczkami samochodowymi. Oba rozwiązania mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Przeczytaj również:

Leave a Reply