Stetoskop

Problemy zdrowotne u dzieci i kamienie żółciowe

Niestety ale bardzo częstym problemem u małych niemowlaków może być zatkany nos. Na ogół jeśli problem nie utrzymuje się dosyć długo to może przejść sam, ale niekiedy konieczna jest wizyta u lekarza. W skrajnych przypadkach konieczne może być nawet oczyszczenie nosa, jednak nie dochodzi do tego na szczęście nazbyt często.

O tym co na katar u niemowląt na podstawie swojego doświadczenia oraz powiadanej wiedzy medycznej zadecydować może lekarz pediatra. Powinno pomóc to uniknąć wielu przykrych dla dziecka problemów. Nie zawsze to co na katar dla dziecka starszego jest skuteczne, będzie też odpowiednie dla niemowlaków. Problem taki jak katar można u dziecka na szczęście usunąć stosunkowo szybko. Większy kłopot natomiast stanowić mogą zatoki leczenie.

Odpowiednie leczenie

BadanieJeśli nie podejmie się leczenia od razu to objawy, takie jak silny ból czy ulewanie mogą towarzyszyć osobie chorej przez dosyć długi czas. Odpowiednie leczenie, czyli przyjmowanie stosownych lekarstw połączone z inhalacją oraz niekiedy też oczyszczaniem zatok nosowych powinno jednak pozwolić pozbyć się takich właśnie objawów. Odpowiednio szybko trzeba też reagować jeśli badania wykażą że dany pacjent może mieć kamienie w woreczku żółciowym. Wbrew pozorom takie problemy dotyczyć mogą także i dzieci, zwłaszcza tych, które mają genetyczne predyspozycje do tego, że w ich organizmach odkładać będą się takie właśnie kamienie. W przeciwieństwie do kamieni nerkowych ich rozbicie za pomocą leków nie zawsze jest możliwe, nawet jeśli jeszcze kamień w woreczku żółciowym jest stosunkowo niewielki.

Zablokowanie dróg żółciowych

Leki przeciwbóloweIstnieje bowiem ryzyko że przy próbie rozbicia kamienie żółciowe mogą zablokować drogi żółciowe co mogło by być dla samego pacjenta zdecydowanie groźniejsze. Toteż bardzo często podejmuje się więc decyzje odnośnie operacyjnego usunięcia kamieni żółciowych. Nowoczesne metody pozwalają na dokonanie takiego zabiegu bez konieczności wykonywania dużego nacięcia w jamie brzusznej pacjenta. Dzięki temu możliwy jest więc bardzo szybki powrót pacjenta do zdrowia po przeprowadzonym zabiegu.

Przeczytaj również:

Leave a Reply