Dziecko

Problemy zdrowotne u małych dzieci

Na jesieni ale także bardzo często i zimą u małych dzieci pojawić może się przeziębienie czy też katar u dziecka. Na ogół nie jest to nic groźnego. Jak mówi być może niezbyt mądre powiedzenie nieleczone przeziębienie trwa tydzień, a leczone siedem dni. Niemiej jednak w przypadku dzieci warto zastosować się w pełni do zaleceń lekarza.

Powinno pozwolić to na zdecydowanie szybszy powrót naszej pociechy do zdrowia. Jeśli się o to nie zadba to zablokowany nos, czy też kaszel utrzymywać mogą się jeszcze przez dłuższy czas. Warto też sprawdzić czy nie jest to też aby przypadkiem grypa. Sama grypa być może nie jest aż tak groźna, ale powikłania, które mogą się w przypadku zaniedbania leczenia pojawić mogą być już bardzo groźne dla dziecka.

Ciepłe ubranie

ZdrowieNie zawsze też ciepłe ubrania czy stosowanie odpowiedniej diety jest w stanie uchronić dziecko przed zarażeniem się. Powszechnie jednak uważa się, że nie noszenie na przykład czapki w czasie gdy na dworze jest zimno przyczynić może się do zapalenia zatok. Zależności te są badane. Nie udało się tego zdecydowanie potwierdzić ani wykluczyć, jednak na wszelki wypadek warto jest dobrze zadbać właśnie o swoje zatoki. Podstawowe objawy zapalenia zatok przynosowych to na ogół silne bóle, zwłaszcza podczas schylania się czy też ulewanie. Leczenie zarówno u dzieci jak i u osób dorosłych jest podobne. Sprowadza się ono na ogół do odpowiedniej inhalacji oraz stosowaniu lekarstw. Czasem jednak konieczne może być też oczyszczanie zatok.

Przewlekłe zapalenie zatok

MasażTaki zabieg stosowany może być zwłaszcza wtedy gdy pacjenta dotknęło przewlekle zapalenie zatok i inne metody leczenia są mało pomocne. Leczenie zatok w przeciwieństwie do przeziębienia jest już procesem zdecydowanie trudniejszym i o wiele poważniejszym. Niekiedy samo udrożnienie zatok zając może dużo czasu. Po wyleczeniu zatok należy też bezwzględnie dbać o swoje zatoki, aby zapowiedz ewentualnym nawrotom choroby jakie mogły by wystąpić. Wbrew powszechnym opiniom takie zapalenie może się przydarzyć też w momencie gdy na dworze jest bardzo ciepło.

Przeczytaj również:

Leave a Reply