Talia

Problemy zdrowotne

Choroba taka jak zapalenie zatok jest chorobą zaraźliwą. Należy uważać więc w dużych skupiskach ludzkich zwłaszcza w okresie który sprzyja temu aby na wirusowe zapalenie zatok zachorować. Okresem takim jest oczywiście jesień czy też zima. U osób u których zapalenie zatok zostanie stwierdzone konieczne może być przeprowadzenie specjalnych zabiegów oczyszczających zatoki.

Znacząco pomaga to chorym, a samo zatoki czyszczenie nie jest ani bolesne ani jakoś szczególnie uciążliwe dla samego pacjenta. Skoro już mowa o poważnych problemach zdrowotnych, powiedzmy sobie o kamieniach żółciowych oraz kamieniach nerkowych. Wiele osób, zwłaszcza nie znających się na medycynie w ogóle, myli ze sobą te dwa pojęcia a tymczasem drogi żółciowe jak i drogi moczowe to zupełnie co innego.

Usunięcie pęcherzyka żółciowego

OwoceJednak zarówno żółciowa kamica jak i kamienica nerkowa mogą mieć podobne przyczyny. Niektóre osoby mogą mieć też niestety predyspozycje do tego aby w ich organizmach zaczęły powstawać takie właśnie żółciowe kamienie. Usuwanie kamieni żółciowych jest na ogół zdecydowanie prostsze niż nerkowych. W przypadku kamieni żółciowych wystarczy bowiem na skutek stosunkowo prostego zabiegu usunąć po prostu pęcherzyk żółciowy. Do wykonania takiego zabiegu nie trzeba wcale wykonywać nawet dużego nacięcia tak więc mogą po jego przeprowadzeniu nie pozostać praktycznie żadne ślady. Jeśli jednak chodzi o choroby układu moczowego i kamienie nerkowe to sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana, a samo usuwanie kamieni nerkowych może być bardzo trudnym zabiegiem.

Zostosowanie specjalnych leków

LekarzJednak jeśli kamienie nie są jeszcze duże to istnieje możliwość usunięcia ich dzięki zastosowaniu specjalnych lekarstw. Można też zapobiegać ich odkładaniu. Jeśli u kogoś zostanie stwierdzona predyspozycja do powstawania takich właśnie kamieni to powinien on po pierwsze unikać tłustych potrawa, a być może wręcz zastosować od razu odpowiednią dietę. Bardzo pomocne jest też częste picie dużych ilości wody mineralnej, dzięki której możliwe jest oczyszczenie dróg moczowych.

Przeczytaj również:

Leave a Reply