Pędzle do oczu - podstawowe rodzaje

Problemy ze skórą związane z okresem jesienno-zimowym

Praktycznie żaden okres w roku nie jest zbyt odpowiedni dla naszego ciała, ponieważ każdy miesiąc związany jest z pewnymi warunkami atmosferycznymi, które nie są najlepsze dla naszej skóry. Dla przykładu późną wiosną oraz w lecie nasilone promienie słoneczne bardzo wysuszają naszą skórę i konieczne jest stosowanie różnych kremów nawilżających, aby uniknąć wysuszenia się, a nawet łuszczenia się skóry na twarzy i innych odsłoniętych częściach ciała.

Z kolei jesienią oraz zimą, czyli w zimniejszym okresie roku na naszą skórę przede wszystkim działa chłód, który nie jest dla niej najlepszy – niszczy ją oraz sprawia, że naczynka krwionośne bezpośrednio pod nią pękają.

Opryszczka

KobietaJesienią często u wielu osób pojawia się opryszczka na ustach, co jest dla niektórych naprawdę męczące. Są osoby, które borykają się z tym problemem niemal przez pół roku i za każdym razem jak uda się im z tym wygrać to problem pojawia się na nowo, a tani plaster na opryszczkę, który w takich przypadkach się najczęściej stosuje zazwyczaj nie zdaje egzaminu. Zwalczanie opryszczki jest procesem, który niejednokrotnie wymaga interwencji lekarza, który przepisze odpowiednie antybiotyki. Zdarza się tak, że jego pomoc jest konieczna, ale równie często wystarczy poprosić w aptece o dobry oraz skuteczny sposób na jej zwalczenie.

Problemy ze stopami

Piękna kobietaZima i jesień to także problemy ze stopami, ponieważ w tym czasie należy nosić ciepłe oraz nie zawsze wygodne obuwie, które obciera pięty oraz stopy. Szczególnie ludzie, którzy mają delikatną skórę są narażeni na odciski z pęcherzami, które sprawiają niemały ból w czasie, gdy pękają. Udając się do apteki z pytaniem co na odcisk często otrzymamy odpowiedź, w której zostanie nam polecona jakaś maść albo inny środek, jednak należy pamiętać, że najskuteczniejszy jest plaster na odciski, gdyż jego działanie jest podwójne – uwalnia środki łagodzące ból, a jednocześnie chroni zranione miejsce przed kolejnymi obtarciami oraz blokuje dostęp do rany bakteriom. Utrzymanie dobrej kondycji naskórka na całym ciele jest bardzo trudne i wymaga to niemałej uwagi oraz często sporych nakładów finansowych.

Przeczytaj również:

Leave a Reply