Puszek, gąbka czy pędzle do pudru – czym najlepiej go nakładać?

Nakładanie pudru jest pozornie prozaiczną czynnością, którą wykonujemy za każdym razem, gdy nakładamy makijaż. Warto jednak zatrzymać się i zastanowić… czy robimy to dobrze? A przede wszystkim, jakiego używamy narzędzia, by osiągnąć swój założony i zamierzony efekt? Pędzle do pudru to najbardziej profesjonalna z opcji, choć w domowym zaciszu równie często stosuje się tradycyjne puszki czy rynkową nowość – gęste, uniwersalne gąbeczki. Jak wypadają obie te opcje w zestawieniu z dobrym pędzlem?

Pędzle do pudru – precyzja i wprawa

Pędzle to narzędzie najczęściej polecane przez profesjonalnych makijażystów. Z jakiego powodu? Dobrze dobrane pędzle do pudru to gwarancja świetnych efektów – pod warunkiem regularnej praktyki. Poszczególne modele różnią się rodzajem włosia (naturalne lub syntetyczne, które może dziś być tak dobre, jak naturalne), kształtem oraz wielkością.

Wśród pędzli do pudru można wyróżnić:

pędzle do pudru płynnego (podkładu),pędzle ścięte na płasko, do pudru mineralnegopędzle okrągłe, do produktów sypkich.

Gąbki typu „beauty blender” kontra pędzel do pudru

Bardzo popularną nowością są gęste, elastyczne gąbeczki typu „beauty blender”. Z pewnością z ich wykorzystaniem można nałożyć puder tak, by pokrył skórę. Trudno jest jednak dotrzeć do takich miejsc, jak kąciki oczu, płatki uszu czy zagłębienia przy linii żuchwy. Odpowiednie pędzle do pudru o wiele lepiej zadbają o to, by efekt był naturalny. Pozwalają dotrzeć w trudno dostępne miejsca i odpowiednio odmierzyć ilość nałożonego pudru – od „wgniatania” go w miejsca ze skłonnością do świecenia, aż po „lekkie muśnięcia” tam, gdzie zachodzi potrzeba konturowania.

Pędzel do pudru czy klasyczny puszek?

Warunkiem odpowiedniego wykorzystania puszku do pudru jest technika – nie pocieranie nim skóry, a wklepywanie, czy wciskanie w nią produktu. Puszki nadają się jedynie do pudrów sypkich i prasowanych. Są wygodne, jeśli zachodzi potrzeba poprawienia makijażu poza domem. Warto jednak zwrócić uwagę, by istniała możliwość ich prania – w przeciwnym razie będą niehigieniczne. Wciąż nie są też równie precyzyjne, jak pędzle.

Przeczytaj również:

Leave a Reply