Rodzaje ubezpieczeń na życie

Rodzaje ubezpieczeń na życie

Systematycznie wzrasta liczba osób, które wykupują ubezpieczenie na życie. Wzrost zainteresowania tymi ubezpieczeniami przełożył się na szeroką ofertę ubezpieczycieli. Zakłady ubezpieczeń proponują dzisiaj różne opcje ubezpieczeń na życie. Jakie możliwości mamy do wyboru?

W ofercie zakładów ubezpieczeń znajdziemy: ubezpieczenia na życie, terminowe, na dożycie i ubezpieczenia posagowe. Każde z nich adresowane jest do innych grup klientów, każde też ma inne charakterystyczne cechy.

Ubezpieczenia na życie

Przy tych rodzajach polis czas trwania ubezpieczyciel nie określa czasu trwania umowy. Ubezpieczenia na życie sprzedają wszystkie zakłady ubezpieczeń. Nie oznacza to jednak, że ich propozycje są takie same. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zapoznać się z propozycjami różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu znajdziemy dla siebie polisę na życie, z której osiągniemy najwięcej korzyści. Polisy na życie przeznaczone są zarówno dla osób młodych, jak i starszych.

Ubezpieczenie terminowe

Wykupując tę polisę musimy wskazać w umowie osobę uposażoną. To ona otrzyma należne świadczenie na wypadek naszej śmierci. Zaletą ubezpieczenia terminowego jest fakt, iż długość obowiązywania ubezpieczenia możemy dostosować do swoich potrzeb. Ubezpieczenia terminowe najczęściej wykupują osoby, które zdecydowały się na kredyt w banku. Jest to zabezpieczenie kredytu, a długość okresu obowiązywania umowy powinna wynosić tyle samo, co okres kredytowania.

Ubezpieczenie posagowe

Stanowi zabezpieczenie dla dzieci. Ten rodzaj ubezpieczenia mogą dla dziecka wykupić nie tylko rodzice, ale także dziadkowie, a nawet dalsi krewni. Towarzystwa ubezpieczeniowe stawiają jednak warunek: osoba, która wykupuje polisę posagową nie może mieć ukończonych 50. lat. Dzięki polisie posagowej można finansowo zabezpieczyć przyszłość dzieci. Pieniądze, które zostaną na niej zgromadzone dziecko może wydać na dowolnie przez siebie wybrany cel.

Do każdego z wymienionych rodzajów ubezpieczeń na życie istnieje możliwość dokupienia opcji dodatkowych.

Przeczytaj również:

Leave a Reply