Sens kredytów samochodowych

Sens kredytów samochodowych

W dzisiejszych czasach można spokojnie brać kredyty, w przypadku których nikt nie będzie nawet pytał o sposób wydania pieniędzy. Są to kredyty gotówkowe, które pozwalają na zakup absolutnie dowolnej rzeczy i nie są związane z żadnymi dodatkowymi obostrzeniami czy wymaganiami stawianymi przez banki. Ba, taki kredyt można wziąć nawet w jednej z niezliczonej ilości mniejszych firm kredytowych, które oferują nam pieniądze na wysoki procent.

To jest oczywiście nie najlepsze wyjście, ale po co brać chociażby kredyty samochodowe, kiedy można się zdecydować na kredyt gotówkowy i wtedy nikt nie będzie nam zaglądał w portfel?

Zabezpieczenia są w cenie

Najważniejszym powodem, dla którego kredyty samochodowe (https://www.santanderconsumer.pl/kredyty-samochodowe/ )cały czas jeszcze istnieją i nic nie wskazuje na to, że w dającym się przewidzieć czasie przestaną istnieć, jest fakt, iż kredyty samochodowe są po prostu tańsze od kredytów gotówkowych. Związane jest to przede wszystkim z faktem, iż kredyty samochodowe posiadają bardzo dobre zabezpieczenie, co dla banku równa się mniejszemu ryzyku. Jeśli ryzyko jest mniejsze, więcej kredytów staje się zyskiem dla banku, a mniejsza ich część jest stratą, którą należy pokrywać z innych kredytów. Oprocentowanie spada, prowizje spadają… Jest to czysty zysk dla klienta.

I tak trzeba się bawić w formalności

Najsilniejszym argumentem przeciwko kredytom samochodowym jest to, że bank dokładnie sprawdzi, na co wydajemy pieniądze, każe nam to ubezpieczyć i jeszcze będzie pilnował, czy się o to odpowiednio staramy. Innymi słowy, będziemy przytłoczeni biurokracją, ale trzeba sobie zdawać sprawę także z tego, że wiele z tych spraw i tak będziemy musieli lub chcieli załatwić. Przykładem jest tutaj ubezpieczenie samochodu. Trudno jest sobie wyobrazić, że ktoś zdecyduje się na całkowite rezygnacje z ubezpieczenia nowego samochodu, bo jest to po prostu nielegalne. Dlatego wymóg posiadania ważnego ubezpieczenia prze cały okres kredytowania nie jest wcale wielkim obciążeniem. Tym bardziej, jeśli ktoś od razu był też nastawiony na zakup ubezpieczenia AC dla swojego pojazdu.

Przeczytaj również:

Leave a Reply