Śmiertelne i nieuleczalne choroby

Śmiertelne i nieuleczalne choroby

Jest bardzo wiele nieuleczalnych chorób. Mimo iż nasza nauka oraz medycyna rozwija się z każdym rokiem, to niestety w dalszym ciągu jest bardzo wiele chorób na które nie znamy jeszcze skutecznego lekarstwa. Jedną z tego typu chorób są bez wątpienia nowotwory. Rodzajów nowotworów jest bardzo dużo. Praktycznie każdy organ w naszym organizmie może zostać zaatakowany przez raka. Przykładem raka może być nowotwór wątroby objawy, którego są takie, że może pojawić się krew w stolcu oraz moczu.

Rodzaje nowotworu

Śmiertelne i nieuleczalne chorobyNie jest to jedyny nowotwór, gdyż istnieje ich dużo, dużo więcej. Innym rodzajem nowotworu jest rak kości. Jednak objawy raka kości są już inne aniżeli objawy raka wątroby. Inną chorobą śmiertelną jest HIV. Może nie do końca sam wirus HIV jest śmiertelny jednak to, że atakuje on nasz układ odpornościowy sprawia iż organizm osoby chorej nie jest w stanie bronić się od wielu innych, nawet z pozoru niegroźnych, chorób. Jeśli chodzi objawy hiv, to w zasadzie powinno się mówić o objawach AIDS, gdyż HIV nie jest chorobą jest to tylko nazwa wirusa mogącego powodować chorobę AIDS. Jednak objawy choroby AIDS są takie, że na przykład chory bardzo często choruje na takie choroby jak zapalenie płuc czy też mięsak Kaposiego. Nie są to jedyne objawy, gdyż takich jest dużo więcej. Jednak te trzeba przyznać występują bardzo często. Inną może nie do końca śmiertelną chorobą, ale jak na dzień dzisiejszy, nieuleczalną chorobą jest choroba alzheimera. Jest to choroba dotykająca głównie osoby starsze gdyż jest związana właśnie z wiekiem.

Skutki nowotworu

Powoduje ona degradację układu nerwowego dlatego też objawy alzheimera nie jest trudno rozpoznać. Choroba alzheimera powoduje ogólne otępienie chorego oraz to, że na przykład nie potrafi on (lub też ona) rozpoznawać osób, przedmiotów oraz ma znacznie uboższe słownictwo. Inną choroba, która może powodować śmierć jest grypa. Może to co prawda zdziwić niejednego, ale nieleczona grypa może naprawdę doprowadzić do poważnych powikłań. O tym jakie są objawy grypy nie trzeba chyba mówić. Ponadto do śmierci może prowadzić cukrzyca. O tym jakie są objawy cukrzycy można znaleźć np. w Internecie.

Przeczytaj również:

Leave a Reply