Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

W natłoku codziennych zdarzeń, w wirze pracy, zdarza się nam zaniedbywać zdrowie fizyczne. Świadome odżywianie, wybieranie korzystnych dla nas elementów odżywczych to jedno, jednak równie ważny jest ruch i ćwiczenia, najlepiej na świeżym powietrzu.

Istnieją różnorakie aplikacje na telefon, które mają za zadanie motywować do ćwiczeń i przypominać o ustalonych treningach i w wielu przypadkach faktycznie pomagają w utrzymaniu aktywności fizycznej. Jednak są różne metody, często mniej oczywiste, na skuszenie się na dodatkowe treningi.

Trening

Takim właśnie sposobem na zmotywowanie się do regularnego ćwiczenia jest skompletowanie wygodnego i funkcjonalnego zestawu do wybranego przez nas sportu-w tym odpowiednich, dopasowanych ubrań, butów i sprzętów, które przy okazji cieszą oko. Buty sportowe to rzecz, od których powinno się zacząć kompletowanie sportowego stroju, ponieważ jeśli buty są niewygodne, nie ma szans na przychylne rozważanie nawet najlepiej zaplanowanego treningu. Natomiast, jeśli buty są wygodne, a po treningu w nich czujemy się o niebo lepiej, niż w starych, niedopasowanych trampkach-zmotywuje nas to do częstszych i obfitszych ćwiczeń, zwłaszcza biegania czy trekkingu. Przychodząc od fachowego sklepu ze sportową odzieżą, na pewno zauważamy, że do każdej dziedziny sportu są dobrane kompletnie inne ubrania.

Obuwie

Buty ( akurat dla mnie najlepsze są Nike Air Max Thea Black ) , spodnie, dresy, koszulki-krój i fason są inne i charakterystyczne dla każdej z kategorii osobno. Co za tym idzie, buty stworzone z myślą o osobach grających przykładowo w koszykówkę lub siatkówkę, nie będą odpowiednie dla osób, które biegają długodystansowo. I tak samo działa to w drugą stronę. Ważne jest więc, by być świadomym różnic pomiędzy butami odpowiednimi dla zróżnicowanych kategorii sportowych, by uniknąć chociażby nieprzyjemnych otarć na stopach.

Oczywiście, oprócz dopasowanych butów sportowych, dobrze mieć dopasowaną również resztę sportowej garderoby, jednak to właśnie buty są najistotniejszym elementem, gdyż nogi męczą się przy uprawianiu sportu najbardziej.

Przeczytaj również:

Leave a Reply