Stack kreatynowy - czym jest i jak go używać podczas treningów?

Stack kreatynowy – czym jest i jak go używać podczas treningów?

Stosowanie różnego rodzaju suplementów jest niezbędne w przypadku, gdy chcemy osiągnąć zamierzone efekty wykonując ćwiczenia na siłowni czy też ćwicząc na świeżym powietrzu. Wśród produktów, które są w stanie nam w tym pomóc, warto jest wyróżnić stacki kreatynowe.

Co to właściwie jest stack kreatynowy i do czego służy?

Stack kreatynowy to mieszanka wielu różnych form kreatyny wzbogaconych dodatkowo o substancje, które przyspieszają wchłanianie oraz transport kreatyny. Jest to produkt wspomagający treningi, przeznaczony dla osób zaawansowanych, które w szybki sposób chcą osiągnąć przyrost masy mięśniowej i zwiększyć swoją siłę oraz wytrzymałość fizyczną. Zażywanie stacku kreatynowego przyspiesza oprócz tego regenerację organizmu po wysiłku umożliwiając wykonywanie dłuższych partii ćwiczeń na pełnej mocy każdego dnia, co jest niezwykle ważne przy budowaniu masy mięśniowej i zwiększaniu wytrzymałości, gdzie istotna jest regularność.

Co zawierają w sobie stacki kreatynowe?

Stacki kreatynowe w swoim składzie zawierają przede wszystkim szereg różnego rodzaju form kreatyny, wśród których warto jest wyróżnić m.in. monohydrat kreatyny, chelat magnezowy, cytrynian i jabłczan kreatyny czy chlorowodorek kreatyny. Stacki kreatynowe są także źródłem beta-alaniny (która odpowiada za opóźnianie uczucia zmęczenia) oraz argininy (która pozwala rozszerzać naczynia krwionośne). Oprócz tego stacki kreatynowe są również źródłem witamin, takich jak witamina B1,B2, B6, B12 oraz elektrolitów. Produkty tego typu są pozbawione wypełniaczy. Dzięki temu nie wywołują skutków ubocznych w związku z ich zażywaniem.

Jak spożywać stack kreatywnowy?

Dla najlepszych efektów stack kreatynowy należy spożywać minimum 2 razy dziennie, przy czym pierwszą porcję – 30 minut przed treningiem, a drugą – tuż po treningu, natomiast w przypadku dnia nietreningowego – pierwszą porcję po przebudzeniu się, a drugą – tuż przed snem (chyba, że producent zaleci inaczej). Należy także pamiętać, aby w przypadku stacku w formie proszku, uprzednio rozpuścić go w określonej przez producenta ilości wody, a w przypadku kapsułek – popić dużą szklanką wody.

Przeczytaj również:

Leave a Reply