Szacunek do siebie

Szacunek do siebie

Traktuj siebie z szacunkiem. Miłość do życia zaczyna się od miłości do siebie samego. Gdy kogoś kochasz naturalną rzeczą jest, że chcesz o tę osobę również dbać i starasz się, aby było jej jak najlepiej.

Dlaczego nie zadbasz tak o siebie, nie dasz swojemu ciału i duszy miłości, której potrzebuje?

Wycisz swoje ciało

Na początek zrelaksuj się. Stres jest wrogiem naszego organizmu, wprawia nasze ciała w stany zapalne, które odbijają się na zdrowiu. Aby czuć się szczęśliwym człowiekiem, uspokój i wycisz swoje ciało. Przygotuj sobie swoją ulubioną herbatę, przyrządź sobie zdrowe, ekologiczne posiłki. Twoje ciało tego potrzebuje. Usiądź przy ciekawej książce lub wsłuchaj się w siebie. Może po latach zamartwiania się o innych, nie potrafisz się skupić na własnych potrzebach. Spróbuj chwilę medytować, zapisz sobie listę rzeczy, które chciałabyś w życiu zrobić. Wieczorem idź do łazienki i przygotuj sobie ciepłą kąpiel, pełną aromatycznych olejków, które nie dość, że pięknie pachną to jeszcze mają dobroczynny wpływ na Twoje ciało. Użyj dobrej jakości produktów, włącz muzykę i delektuj się tym momentem. Gdy wyjdziesz z wanny czeka cię pełna doznań pielęgnacja ciała. Twoja skóra zapewne potrzebuje odżywienia. Poświęć kilka minut na masaże olejkami, bądź masłami do ciała. Nałóż na twarz maseczkę, użyj odżywki do włosów. Potraktuj siebie wyjątkowo, poczuj się jak we własnym spa.

Ciesz się życiem

Na co dzień dbaj o swój intelekt, rozwijaj się pod wieloma względami. Interesuj się życiem i rób to co podpowiada Ci serce. Zacznij chodzić do galerii sztuki, do kina na ciekawe filmy oraz spotkania dyskusyjne. Może to wnieść w Twoje życie nową jakość, nowych znajomych i nowe zainteresowania. Połączone to z miłością do siebie może dać spektakularny efekt, którego się nawet nie spodziewasz. Twoje życie należy do Ciebie, masz je jedno i nikt inny za Ciebie go nie przeżyje. Traktuj swoje ciało z szacunkiem i pokorą, tak aby służyło Ci ono przez wiele długich lat, podczas których możesz rozwijać swoją osobę i wrażliwość na świat.

Przeczytaj również:

Leave a Reply