Kategoria: Uroda

Czy tabletki na wypadanie włosów działają?

Wypadanie włosów dotyka statystycznie co drugiego mężczyznę i aż co piątą kobietę w naszym kraju. Szukając ratunku, wiele osób zmienia środki codziennej higieny, stosuje specjalne okłady lub maseczki. Niektórzy wybierają tabletki na wypadanie włosów.

Utrata włosów spowodowana być może czynnikami genetycznymi lub być bezpośrednią konsekwencją naszego stylu życia. Jeśli chodzi o panie, to najczęściej ten moment przypada na okres menopauzy. Zwiększa się wtedy poziome testosteronu, a to ten hormon jest głównym winowajcą wypadania włosów, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jeśli chodzi o nasze codzienne aktywności, to duży wpływ na kondycje włosów ma codzienne zdrowe odżywianie. Wyjątkowo niekorzystnie wpływają na włosy używki, zwłaszcza w postaci alkoholu czy narkotyków. Zbyt częste mycie głowy, przesuszanie włosów, zbyt częste farbowanie czy brak higieny.

Zanim jednak dojdzie do całkowitego wyłysienia, możemy zastosować szereg sposobów, które powstrzymają lub przynajmniej opóźnią wypadanie włosów. Jednym z nich są tabletki na wypadanie włosów. Preparaty tego typu mogą okazać się niezwykle skuteczne, zwłaszcza we wczesnym stadium łysienia. Tabletki na wypadanie włosów działają dwutorowo. Pobudzają wzrost włosów, a jednocześnie wpływają na odżywianie meszka włosowego, poprawiają ukrwienie głowy oraz ograniczają wydzielanie łojotoku.

Najistotniejszą kwestią z punktu widzenia skuteczności jest skład tabletek. Muszą zawierać biotynę, która ma zbawienny wpływ na stan naszych włosów, a także paznokci, a nasz organizm nie jest w stanie wyprodukować jej samodzielnie. Sto procent zapotrzebowania musi być dostarczana zewnątrz za pośrednictwem pożywienia lub właśnie tego typu suplementów lub leków jak Biotebal. Jej obecność w naszym organizmie nawet w nadmiarze nie powoduje absolutnie żadnych skutków ubocznych. W tabletkach znajdziemy też zazwyczaj witaminę D, która pomaga w utrzymaniu zdrowych włosów oraz witaminy B6 i B12. Wspomagają one pracę czerwonych krwinek i dostarczają tlen i składniki odżywcze, także do komórek odpowiedzialnych za kondycję włosów. Oprócz tego w większości produktów tego typu znajdziemy też żelazo oraz cynk.

Naturalny skład tabletek na wypadanie włosów to jeden z ich największych atutów. Daję nam to gwarancje, że w przeciwieństwie do innych „cudownych leków”, te, nawet jeśli nam nie pomogą, to na pewno nie wpłyną na pogorszenia naszego stanu zdrowia. Ważne jest jednak, aby wszelkie produkty tego typu kupować w sprawdzonych sklepach internetowych lub aptekach. Omijajmy wszelkie punkty, które mogą nam się wydać podejrzane i które nie daję nam pewności co do zgodności zawartości produktu z deklarowanym składem.

Szacunek do siebie

Szacunek do siebie

Traktuj siebie z szacunkiem. Miłość do życia zaczyna się od miłości do siebie samego. Gdy kogoś kochasz naturalną rzeczą jest, że chcesz o tę osobę również dbać i starasz się, aby było jej jak najlepiej.

Read More „Szacunek do siebie”

Rehabilitacja w Zakopanym – dlaczego warto ją odbyć?

Rehabilitacja w Zakopanym – dlaczego warto ją odbyć?

Najlepsze miejsce do odbycia skutecznej rehabilitacji to miejscowości posiadające sławę jako sprawdzone kurorty lecznicze. Najczęściej, znajdują się one na wyżynach lub nad morzem – tamtejszy, odmienny od codziennego mikroklimat pozwala w dogodny sposób zwalczać określone przypadłości, a do tego możemy korzystać z licznych uroków tamtejszych okolic, jak chociażby malownicze widoki.

Read More „Rehabilitacja w Zakopanym – dlaczego warto ją odbyć?”

Oczyszczanie organizmu

Oczyszczanie organizmuStare powiedzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, jest wciąż prawdziwe. W ludzkim ciele znajduje się wiele pasożytów, które żyją w stanie uśpienia. Na co dzień nie jest to zauważalne, jednak w pewnych sytuacjach dochodzi do ich uaktywnienia, i wtedy powstaje stan chorobowy. Żeby żyć zgodnie z zacytowanym powiedzeniem, trzeba zapobiegać rozwojowi zakażenia. Jak to zrobić? Zlikwidować zalęgłe w organizmie pasożyty, takie jak różnego rodzaju bakterie, wirusy i inne. Read More „Oczyszczanie organizmu”

U dr Google w poczekalni

U dr Google w poczekalni

Współczesne technologie, a szczególnie dostęp do Internetu, umożliwiają nam sprawdzanie niemalże wszystkiego. Znane porzekadło internautów głosi, że „jeśli czegoś nie znajdziesz w Google, to zwyczajnie tego nie ma”. I chyba coś w tym jest. Internet przeczesujemy w niezliczonych celach: szukamy pracy, planujemy zakupy, sprawdzamy opinie produktów itd.

Read More „U dr Google w poczekalni”

Najzdrowszy ryż

Najzdrowszy ryż

Quinoa – nazwa, która brzmi bardzo obco, ale po przełożeniu na polski nazywa się ją komosą ryżową, bądź ryżem peruwiańskim. Sprawdza się jako świetny dodatek do dań, w których zwyczajowo wykorzystujemy ziemniaki, kaszę, bądź ryż. Jest bardzo bogata w białko. Szczególnie chętnie korzystają z niej wegetarianie, ponieważ quinoa doskonale sprawdza się jako zamiennik białka, które zazwyczaj jest dostarczane w mięsie.

Read More „Najzdrowszy ryż”

Wspomaganie wzroku

Wspomaganie wzroku

Wzrok jest niezwykle cennym zmysłem. Dzięki niemu możemy odbierać świat w całej jego krasie. Niestety nasze oczy przez cały czas są narażane na różnego rodzaju obciążenia. Suche powietrze, kurzy i pył, ekrany komputerów i monitory telewizorów, a także promienie słoneczne i alergeny mogą dawać im się mocno we znaki. Dlatego też bardzo dobrym pomysłem są krople do oczu, które zapobiegają wysuszeniu oka, pieczeniu i zaczerwienieniu.

Read More „Wspomaganie wzroku”