Urządzamy przedpokój

Urządzamy przedpokój

Przedpokój to miejsce w mieszkaniu, do którego nasi goście trafiają zaraz po przekroczeniu progu. Dlatego tak ważne jest, aby urządzić go w odpowiedni sposób. Nie jest przesadą stwierdzenie, że jest to wizytówka naszego mieszkania.

Gdzie szukać inspiracji? Na jakie rozwiązania postawić? O czym pamiętać?

Urządzając przedpokój inspiracje znajdziemy między innymi w Internecie

Popularna wyszukiwarka dostarczy nam setek pomysłów, wśród których z pewnością uda się nam znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Co ważne, wśród proponowanych rozwiązań coś dla siebie znajdą posiadacze zarówno dużego, przestronnego przedpokoju, jak i ci, których przedpokój przypomina raczej wąziutki i krótki korytarz.

Jeśli nasz przedpokój jest niewielki, powinniśmy pamiętać o zastosowaniu jasnych kolorów. Dzięki nim ciasna przestrzeń będzie wydawała się nieco bardziej przestronna. Świetnym trikiem, który pozwala optycznie powiększyć przedpokój jest umieszczenie w nim dużego lustra. To element, który ma również duże znaczenie praktyczne. Trudno wyobrazić sobie kobietę, która wyjdzie z domu bez wcześniejszego przejrzenia się w lustrze.

W przypadku przedpokojów dużych i przestronnych wybór kolorów, jakie mamy do dyspozycji jest zdecydowanie większy. Bez przeszkód możemy wówczas postawić nawet na naprawdę ciemne barwy, które nie wpłyną negatywnie na wygląd pomieszczenia. Czerń, czerwień, fuksja to kolory obecnie naprawdę bardzo modne.

Przedpokój powinien być nie tylko estetyczny, ale również praktyczny

To miejsce, w którym na ogół przechowujemy zimowe kurtki, czapki, buty. Dlatego nie można zapomnieć o umieszczeniu w nim odpowiednio dużej szafy. Jeśli nie chcemy niepotrzebnie tracić miejsca, najlepiej postawić na szafę na wymiar. Wówczas zostanie ona perfekcyjnie dopasowana do wolnej przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania. Jeszcze kilkanaście lat temu bardzo mocne były rozmaite pawlacze. Dzisiaj wracają do łask. Cenimy je za dodatkową przestrzeń do przechowywania bez niepotrzebnego zajmowania miejsca.

Przeczytaj również:

Leave a Reply