Kąpiel

Usuwanie zbędnego owłosienia

Moda, także w kwestii owłosienia zmieniała się przez lata dosyć mocno. Tak naprawdę dopiero w latach 80 zaczęto depilować okolice bikini czy zbędne owłosienie pod pachami. Metody, których do tego używano nie można zaliczyć jednak do najprzyjemniejszych. Mianowicie stosowano wosk, który umożliwiał dosłownie wyrywanie zbędnych włosów.

Metoda ta, stosowana zresztą także do dziś jest nie tylko mniej efektywna, ale także dosyć bolesna. Włosy odrastają średnio po około sześciu tygodniach i zabieg należy powtarzać na nowo. Z tego też względu coraz mniej osób decyduje się na taki rodzaj depilacji.

Depilacja

SpaWiększość wybiera golenie włosów, za pomocą maszynek do golenia, ale wadą tej metody jest to, iż jest ona dosyć mozolna. Co prawda nie jest bolesna, ale z drugiej strony dosyć łatwo o spowodowanie podrażnień na skórze. Jeśli podrażnienia takie się pojawią, należy na jakiś czas zaniechać usuwania owłosienia taką metodą. O podrażnienia najłatwiej tam, gdzie skóra jest najbardziej delikatna, czyli w okolicach bikini oraz oczywiście pod pachami. Dlatego też warto postawić na nowoczesne metody usuwania zbędnego owłosienia. Można z nich skorzystać w niektórych gabinetach kosmetycznych czy też dermatologicznych, ale o wiele lepszym pomysłem jest weekend w spa, gdzie przy okazji wykonać można inne zabiegi, jak na przykład złuszczenie naskórka szczecin.

Trwałe usuwanie owłosienia

SPASama depilacja przeprowadzona może być kilkoma metodami, których efekty utrzymują się przez dłuższy okres czasu, możliwe jest także trwałe usuwanie owłosienia szczecin, za pomocą laserowej depilacji. Cechą wspólną tych metod jest to, że są one bezbolesne. Nie ma też konieczności ich częstego powtarzania. Typowe trwałe usunięcie owłosienia wykonywane jest raz, a włosy zaczynają odrastać dopiero po okresie kilku lat. Natomiast laserowa depilacja to już konieczność o wiele częstszego powtarzania zabiegów, ale za to efekt utrzymuje się przez całe życie, chociaż po pierwszym czy nawet po dwóch zabiegach włosy mogą jeszcze odrastać normalnie, jednak po zakończeniu serii zabiegów można z powodzeniem wyrzucić maszynkę do golenia.

Przeczytaj również:

Leave a Reply