Vigantoletten 500 - krótki opis specyfiku

Vigantoletten 500 – krótki opis specyfiku

Człowiek potrzebuje różnych witamin. To od nich zależy jego kondycja, zdrowie a często nawet życie. Niektóre z nich wytwarzamy sami, a inne – musimy spożywać.

Czasem jednak, pojawia się na nie zwiększone zapotrzebowanie. Szczególnie, jeśli mamy do czynienia z różnymi stanami chorobowymi. Przykładem witaminy, która jest bardzo istotna dla naszego organizmu, jest witamina D3.

Vigantoletten 500 – źródło witaminy D3.

Vigantoletten 500, to prosty i jednocześnie bardzo skuteczny lek. Składa się on praktycznie w całości z witaminy D3, zawartej w wygodnych kapsułkach. Oczywiście rolą leku, jest nie tylko zaopatrywanie organizmu w tą substancję, ale przede wszystkim – wspomaganie leczenia chorób, związanych z jej niedoborem.

W czym pomoże nam Vigantoletten 500?

1. W stanach niedoboru witaminy D3. Niedobór witaminy D3, często wiąże się ze złym przyjmowaniem wapnia i jego nadmiernym usuwaniem z organizmu. Jeśli więc wywnioskujemy z badań morfologicznych, że stężenie wapnia w moczu jest zbyt duże, koniecznie wybierzmy się do lekarza. Vigantoletten 500, będzie lekiem, który z pewnością wspomoże gospodarkę wapniową w naszym organizmie.

2. W przypadku wystąpienia krzywicy. Krzywica, to choroba związania z nieprawidłowym rozrostem kości. Dotyka ona szczególnie dzieci, a więc osoby, u których układ kostny wciąż się rozwija. Niedobór witaminy D3, jeszcze bardziej potęguje to zjawisko. Stąd też konieczność przedsięwzięcia szybkich kroków, w celu uzupełnienia witaminy D3 w organizmie dziecka. Dzięki niej, zatrzymamy proces nadmiernego wydalania wapnia z organizmu i wpłyniemy na jego „przesunięcie” do układu kostnego.

3. W przypadku wystąpienia osteoporozy. Osteoporoza, jest jak na razie chorobą nieuleczalną. Nasz układ kostny, z wiekiem staje się coraz słabszy. Stąd też, pojawia się konieczność spowolnienia procesu erozji naszych kości. Jest to możliwe, po wchłonięciu dodatkowej dawki wapnia, który w tym wieku jest nadmiernie usuwany z naszego organizmu. W ten sposób, postęp osteoporozy jest w dużym stopniu ograniczony.

Przeczytaj również:

Leave a Reply