Wakacje na kredyt: czy warto?

Wakacje na kredyt: czy warto?

Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na odkładanie co miesiąc pieniędzy z myślą o przyszłorocznych wakacjach. Z myślą o takich osobach banki przygotowują oferty kredytów, którymi można sfinansować wakacyjny wypoczynek niezależnie od tego, czy jest to wyjazd z biurem podróży, czy wypoczynek zorganizowany na własną rękę. Przyjrzyjmy się, jakie są propozycje banków.

Kredyt celowy

Przed rozpoczęciem sezonu urlopowego w wielu bankach pojawiają się specjalne oferty kredytów na wakacje. Bardzo często ich warunki są dla kredytobiorców bardzo korzystne. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze tak musi być. Są banki, które pod nazwą „kredyt wakacyjny” sprzedają zwykły kredyt gotówkowy. Zaciągając kredyt trzeba zwrócić uwagę na jego oprocentowanie oraz na dodatkowe koszty, które należy ponieść. Im kosztów dodatkowych jest więcej, tym oferta staje się mniej atrakcyjna. Z kredytu celowego można sfinansować zarówno wypoczynek indywidualny, jak i ten z biurem podróży. Osoby, które decydują się wyjechać na wypoczynek zorganizowany przez biuro podróży mają do wyboru jeszcze jedno rozwiązanie. Niektóre z nich współpracują z bankami, pośredniczą między klientem zainteresowanym wyjazdem na wakacje na raty a bankiem. Plusem takiego rozwiązania jest to, że wszystko można załatwić w jednym miejscu. Minus: nie ma możliwości wybrania dowolnego banku.

Kredyt gotówkowy

Może być alternatywą dla kredytu celowego. Kredyty gotówkowe są dostępne w każdym banku, formalności trwają krótko. Nie trzeba też gromadzić mnóstwa dokumentów. Przed podpisaniem umowy warto porównać oferty kredytów gotówkowych w różnych bankach.

Nie tylko kredyt z banku

Osoby, którym banku odmówił przyznanie kredytu mogą zwrócić się o pożyczkę do firmy pożyczkowej. Rozwiązanie to może jednak okazać się bardzo drogie. Do tego najczęściej można pożyczyć niewielkie kwoty i na krótki okres. Decydując się na takie rozwiązanie należy wybrać doświadczoną firmę, która działa od dawna i cieszy się dobrymi opiniami.

Wymarzone wakacje można sfinansować za kredyt z banku.

Przeczytaj również:

Leave a Reply