Wakacje za pieniądze z kredytu

Wakacje za pieniądze z kredytu

Odłożenie większej sumy pieniędzy na wakacje udaje się tylko nielicznym. W takim przypadku rezygnacja z wakacyjnych wyjazdów nie musi być jedynym rozwiązaniem. Wyjazd można sfinansować za środki, których w ramach kredytu użyczy bank.

Kredyt gotówkowy

Osoby, które chcą wyjechać na wakacje, a nie mają gotówki mogą złożyć w banku wniosek o przyznanie kredytu gotówkowego. To rozwiązanie korzystne, gdyż nie są wymagane wysokie miesięczne dochody. Jest to więc kredyt, na który mogą pozwolić sobie mniej zamożne osoby. Pieniądze z kredytu gotówkowego można przeznaczyć na dowolny cel, a więc także opłacić wycieczkę lub wczasy. Kredyt gotówkowy można dostać bez zbędnych formalności. Decyzja kredytowa zapada bardzo szybko.

Specjalny kredyt wakacyjny

W ofercie wielu banków już na kilka miesięcy przed wakacjami pojawiają się oferty kredytów z dopiskiem „Na wakacje”. Należy do tych ofert podchodzić z rozsądkiem. Bardzo często nie jest to bowiem odrębny kredyt udzielany na wyjątkowo korzystnych warunkach. Najczęściej bowiem banki oferują klientom zwykły kredyt gotówkowy. Kredyt na wakacje może okazać się od niego droższy, jego koszt może też być identyczny. Plusem kredytu wakacyjnego jest to, że często jego otrzymanie nie wymaga składania wizyty w oddziale wybranego banku. Wiele z nich współpracuje z biurami podróży – kredyt można więc załatwić za pośrednictwem pracownika biura podróży.

Inne możliwości sfinansowania wakacji

Osoby, które mają kartę debetową mogą skorzystać z udostępnionego przez bank limitu na karcie. Limit może być jednak zbyt niski na sfinansowanie wakacji. Ale bank może zgodzić się na podwyższenie limitu. Bardzo często kredyt odnawialny na koncie wiąże się z niższymi odsetkami niż kredyt gotówkowy czy specjalny kredyt na wakacje.

Oferty poszczególnych banków dotyczące standardowych kredytów gotówkowych i kredytów na wakacje mogą mocno się różnić. Warto więc przed podjęciem decyzji porównać oferty w kilku bankach. Rankingi i porównywarki kredytów można znaleźć w internecie.

Przeczytaj również:

Leave a Reply