Uśmiech

Wizyta u stomatologa

Regularne wizyty u dentysty mogą uchronić nas przed poważnymi problemami z zębami, a nawet przed próchnicą. Mowa tutaj przede wszystkim o wizytach kontrolnych, które zaleca niemal każdy stomatolog Ursynów. Na takiej wizycie kontrolnej lekarz stomatolog jest w stanie wykryć niemalże od razu wszelkiego rodzaju przebarwienia czy też inne niepokojące objawy, oraz podjąć się ich szybkiego leczenia.

Nie ma wtedy najczęściej konieczności podejmowania tak radykalnych działań jak na przykład leczenie kanałowe. Zwykle w przypadku małych ubytków zabieg trwa dosłownie kilka minut, a pacjent nie odczuwa potem żadnego dyskomfortu.

Kontrola i profilaktyka

Zdrowy uśmiechO ile oczywiście zmiany chorobowe zostaną szybko wykryte przez lekarza. Możliwa jest nie tylko kontrola, ale też i profilaktyka, ale to już wiązać może się z pewnymi większymi wydatkami. Otóż stomatolog warszawa może wykorzystując specjalne preparaty w zabezpieczyć zęby, ale taki zabieg może być już dla pacjenta trochę problematyczny. Przeważnie, przynajmniej potocznie nazywa się to lakierowaniem. Ograniczenia po zastosowaniu takiego środka do ochrony zębów, dotyczą przede wszystkim jedzenia i pica, ale też i mycia zębów co dla pacjentów może być nieco kłopotliwe. Otóż, po przeprowadzeniu takiego zabiegu zaleca się pacjentom nie jedzenie przez pewien czas, a co do samego mycia zębów, ograniczenie jest zwykle dłuższe.

Specjalny środek ochronny

UśmiechKoniecznie trzeba wtedy powstrzymać się przed myciem, zębów niekiedy nawet przez cały dzień, po to aby nie usunąć specjalnego środka ochronnego. Pozwala to nie tylko na zmniejszenie ryzyka zachorowania chociażby na próchnicę, ale też i owszem może przyczynić się to do wzmocnienia samego szkliwa. Czasem taki zabieg jest w stanie przynieść także ulgę dla pacjentów, którzy cierpią na nadwrażliwość zębów czy to na wysokie czy też niskie temperatury. Nie wolno też z takimi zabiegami przesadzać. Powinny być one przeprowadzane nie częściej niż raz na rok, no chyba, że lekarz stwierdzi inaczej, ale na ogół wskazania do częstszego przeprowadzania takich zabiegów są dosyć rzadkie.

Przeczytaj również:

Leave a Reply