Wspaniałe i zdrowe płatki owsiane

Wspaniałe i zdrowe płatki owsiane

Wielu dorosłym osobom płatki owsiane nie kojarzą się najlepiej. Kiedyś, podawano je bowiem gotowane na mleku z odrobiną cukru. Dla dzieci była to wątpliwa przekąska i nie zapamiętały jej zbyt dobrze. Płatki owsiane to produkt niedrogi i bardzo znany. Okazuje się jednak, że jest to również produkt wspaniały dla naszego zdrowia i niezwykle nam potrzebny. Każdy z nas powinien regularnie jadać płatki owsiane.

Przede wszystkim, zawierają one mnóstwo błonnika. Działają na nasze jelita jak szczoteczka, która wymiana wszelkiego rodzaju resztki pokarmowe i zbędne produkty przemiany materii. Dzięki nim, jelita są oczyszczone i pracują w prawidłowy sposób. Wiele osób zaleca, aby płatki owsiane jadać przede wszystkim na śniadanie. Można je przygotować bardzo szybko i stanowią doskonały posiłek z samego rana, który jest jednocześnie ciepły i odżywczy. To ważne, aby śniadanie było zawsze ciepłe.

Pobudzanie układu trawienia

Dzięki temu, pobudza ono nasz układ pokarmowy do prawidłowego działania i trawienia. Warto zjeść rozgrzewające śniadanie. Poczujemy z pewnością więcej energii. Płatki owsiane nie są produktem niskokalorycznym. Dostarczają nam one jednak niezbędnych do funkcjonowania od rana węglowodanów. Są nam one bardzo potrzebne między innymi do prawidłowej pracy naszego mózgu.

Zalety płatków owsianych

logoWarto więc płatki owsiane podawać na śniadanie także dzieciom i to od najmłodszych lat. Z pewnością po takiej porcji będą one gotowe do nauki w szkole i do zabawy. Płatki można podawać na słodko, na przykład z miodem, z wiórkami kokosowymi, z pestkami słonecznika, a także z suszonymi i świeżymi owocami i z dżemami i domowymi konfiturami. Niektórzy preferują płatki na sposób wytrawny i jadają je z suszonymi pomidorami z zalewy, z natką pietruszki z Pesto i innymi ciekawymi składnikami. Wszystko zależy oczywiście od osobistych preferencji. Najlepiej jest gotować płatki na wodzie lub ewentualnie na mleku roślinnym, na przykład kokosowym. Obecnie można bez problemu dostać w sklepie płatki błyskawiczne, które zalewa się po prostu ciepłą wodą i zjada.

Przeczytaj również:

Leave a Reply