Wysyłkowa sprzedaż leków

Wysyłkowa sprzedaż leków

Już od kilku lat mamy możliwość kupowania leków w Internecie. Nie zawsze kupujemy je w legalnie działających aptekach. Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę, aby zakupy były bezpieczne?


Jak działa internetowa apteka?

Internetowe apteki nie działają w oderwaniu od stacjonarnej apteki lub punktu aptecznego. Są z nim bardzo ściśle powiązane. Sprzedaż przez Internet może prowadzić tylko stacjonarna apteka lub punkt apteczny, które posiadają stosowne zezwolenie wydane przez Inspekcję Farmaceutyczną. E-apteki to nic innego niż stacjonarna apteka, która korzysta z nowoczesnego kanału dystrybucji. Musi zatrudniać farmaceutę. Powinna też dysponować oddzielnym pomieszczeniem, w którym zamówione leki będą przygotowywane do wysyłki. Sam zakup leków w aptece internetowej wygląda tak samo, jak zakup innych artykułów w sklepie internetowym.

Asortyment w aptekach internetowych

Różni się od tego w aptekach stacjonarnych. Apteki internetowe nie mogą prowadzić sprzedaży leków wydawanych z przepisu lekarza, czyli na receptę. Nie kupimy więc w nich antybiotyków czy leków psychotropowych, ale środki na przeziębienie już tak. W aptece internetowej można kupić także środki higieniczne i opatrunkowe, zioła, suplementy diety. Wiele aptek daje możliwość zamówienia leku na receptę, trzeba go jednak odebrać osobiście.

Czy zakupione leki można zwrócić?

Leki, które kupimy w aptece internetowej możemy zwrócić. To jedna z różnic pomiędzy aptekami stacjonarnymi a internetowymi. Na zwrot mamy 10 dni od dnia otrzymania przesyłki. Zwracając produkty zakupione w aptece internetowej nie musimy nawet swojej decyzji uzasadniać.

Jak nie dać się oszukać?

Apteka internetowa, która działa w sposób legalny powinna na swojej stronie zamieścić logo: biały krzyżyk na tle czterech pasków. Trzy z nich mają kolor zielony, czwarty jest koloru szarego. Wszelkie informacje o aptece uzyskamy klikając w logo.

Z usług aptek internetowych korzysta coraz więcej osób. To wygodna forma zakupów leków bez recepty, suplementów diety czy materiałów opatrunkowych.

Przeczytaj również:

Leave a Reply