Zawał i dieta

Zawał i dieta

Choroby takie jak zawał serca mają dokładnie określone objawy, po których poznać można sam zawał albo też stan przedzawałowy. Jest to zdecydowanie istotne zwłaszcza wtedy gdy do zwału dochodzi nagle, bez pojawienia się uprzednich objawów. Może być to nagły atak bólu, na ogół w okolicach mostka. Sami chorzy przyznają, że ból może promieniować na lewe ramie, aż do małego palca, co oczywiście jest dosyć nieprzyjemnym odczuciem. U chorych osób pojawia się dosyć często też tak zwany zimny pot.

Jak rozpoznać zawał

Zawał i dietaTo znaczy pomimo dreszczy i zimna, które odczuwa chory, może się on także intensywnie pocić. W jaki sposób powinno się zareagować jeśli już zawał się przytrafi ? Osoba zagrożona zwałem powinna jak najszybciej wezwać pomoc czy to drogą telefoniczną, czy też bezpośrednio poprosić kogoś o pomoc jeśli rzecz ma miejsce w miejscu publicznym. Jeśli też sami rozpoznamy u kogoś zawał, to należy także wiedzieć w jaki sposób można takiej osobie udzielić skutecznej skądinąd pomocy. Pierwsza pomoc jest w tym wypadku bardzo ważna, na pomaganie innym powinno zwracać się także uwagę w kwestiach takich jak wychowywanie dzieci¸ co czynią dosyć często na przykład szkoły.

Pierwsza pomoc przy zawale

Pierwsza pomoc jest w tej sytuacji dosyć prosta, do momentu przybycia ratowników medycznych należy po prostu ułatwić choremu oddychanie, oraz najlepiej ułożyć go w taki sposób, aby możliwe było odciążenie serca. Osiąga się to często stosując pozycję w której chory ma podwyższony tułów, pozycja boczna może nie być w tej sytuacji wskazana. Chory może mieć także przy sobie specjalne leki, które otrzymują osoby po przebytym pierwszym zawale, wtedy można mu takie leki podać lub ułatwić ich zażycie. W jaki sposób się przed zawałem chronić? Jak się okazuje zdrowa dieta jest tutaj doskonałą odpowiedzią. Stosowanie zdrowe diety oraz aktywny tryb życia znacznie pomniejszają ryzyko przejścia zwału. Dodatkowo też rolę taką odgrywać mogą zabiegi kosmetyczne. Osoby dbające o siebie zdecydowanie rzadziej źle się odżywiają. Obecnie taki zdrowy tryb życia jest jak najbardziej w modzie.

Przeczytaj również:

Leave a Reply