Zdrowie


Leki z drukarki 3D

Leki z drukarki 3D

Technologia druku 3D wykorzystywana jest nie tylko na przykład do drukowania protez. Technologię tę wykorzystano również do wytworzenia leku. Na rynek – na razie w Stanach Zjednoczonych – ma trafić lek o nazwie Spritam. To pierwszy na świecie lek, który powstał w drukarce 3D. Spritam został już dopuszczony do sprzedaży przez Amerykańską Agencję ds. Żywności […]


Jak sobie radzić z objawami PMSu?

Jak sobie radzić z objawami PMSu?

PMS to inaczej zespół napięcia przedmiesiączkowego, czyli zbiór rozmaitych objawów fizycznych i psychicznych, które pojawiają się u kobiet na kilka lub kilkanaście dni przed okresem. W jaki sposób można sobie z nim radzić? Czy istnieją naturalne lub specjalistyczne metody leczenia PMSu? Odpowiadamy.


Jak łagodzić podrażnienia skóry

Jak łagodzić podrażnienia skóry

Łuszczyca i AZS to dolegliwości skórne, które dotyczą zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Obydwie choroby mają podłoże autoimmunologiczne, dlatego też wymagają odpowiedniego leczenia. Ważnym czynnikiem są także preparaty kosmetyczne, w szczególności krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę, który delikatnie natłuszcza i nawilża zmienioną chorobowo skórę.


Walka z uczuciem głodu w czasie odchudzania

Walka z uczuciem głodu w czasie odchudzania

W czasie odchudzania się wiele osób doświadcza uczucia ciągłego głodu lub napadów głodu. Taki stan rzeczy potrafi zupełnie zmarnować wszystkie wysiłki w celu zmniejszenia masy ciała, ponieważ drastycznie obniża motywację, a do tego powoduje, że czasami dochodzi do oszukiwania w diecie.


Astma: opis, objawy i leczenie

Astma: opis, objawy i leczenie

Astma to przewlekła choroba układu oddechowego, która z roku na rok dotyka coraz większej ilości osób. Związana jest z nienaturalnym zwężaniem się oskrzeli, powodując duszności i inne problemy z oddychaniem.
Sport to zdrowie

Sport to zdrowie

W natłoku codziennych zdarzeń, w wirze pracy, zdarza się nam zaniedbywać zdrowie fizyczne. Świadome odżywianie, wybieranie korzystnych dla nas elementów odżywczych to jedno, jednak równie ważny jest ruch i ćwiczenia, najlepiej na świeżym powietrzu.


Objawy, mogące wskazywać na zaburzenia hormonalne

Objawy, mogące wskazywać na zaburzenia hormonalne

Dolegliwości i objawy, jakie czasami można u siebie zaobserwować, nieraz sygnalizują różne schorzenia. Nie powinno się ich bagatelizować. Oczywiście nie należy panikować i być hipochondrykiem, ale warto obserwować swój organizm.


Cukier ukryty w produktach

Cukier ukryty w produktach

Wiele mówi się w dzisiejszych czasach o tym, jak bardzo szkodliwy jest dla nas cukier. Lekarze i dietetycy przestrzegają przed tym, aby nie spożywać go w nadmiernych ilościach, ponieważ bardzo szkodzi on naszemu zdrowiu i może prowadzić do wielu poważnych chorób, a także do otyłości. Nie chodzi tylko o sam cukier, ale również o syrop […]