Zdrowie


Czy stosować diety zdrowotne?

Czy stosować diety zdrowotne?

Co pewien czas pojawiają się nowe diety lecznicze. Decydujemy się na ich stosowanie, gdyż chcemy być zdrowi i żyć dłużej. Bardzo często te zdrowotne diety pomagają także schudnąć.


Dieta dobra dla mózgu

Dieta dobra dla mózgu

Mówiąc o zdrowej diecie, mamy na myśli taką, która korzystnie wpływa na nasz układ krążenia, przemianę materii i wygląd. Zapominamy o tym, że mózg także potrzebuje składników odżywczych. Co włączyć do jadłospisu, aby przez długie lata zachować sprawność umysłową i formę psychiczną?


Diety, które dodają zdrowia

Diety, które dodają zdrowia

Przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych, Francji i Wielkiej Brytanii. Dzięki nim możemy wzmocnić organizm, obniżyć poziom cukru i cholesterolu, a tym samym zmniejszyć ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca i miażdżyca.


Jak prawidłowo się odżywiać?

Jak prawidłowo się odżywiać?

Prawidłowa dieta to sposób na to, aby zadbać o zdrowie. Urozmaicenie to podstawowa zasada, który powinniśmy się kierować, aby zdrowo się odżywiać. Dzięki temu nasz organizm dostanie wszystkie składniki pokarmowe, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania i zachowania zdrowia i długiego życia.


Superfoods: polskie zamienniki

Superfoods: polskie zamienniki

Z egzotycznymi hitami żywieniowymi mogą konkurować nasze rodzime produkty. Na pewno australijskie orzechy macadamia, azjatyckie jagody goi czy jagody camu camu pochodzące z Ameryki Południowej są zdrowe, ale specjaliści od żywienia zwracają uwagę, że istnieją także polskie super zdrowe rośliny. Praktycznie każdy egzotyczny produkt możemy zastąpić tak samo cennym rodzimym.


DHEA oraz inne eliksiry młodości

DHEA oraz inne eliksiry młodości

Podczas pracy nasze narządy zużywają mnóstwo energii. Gdy zaczyna jej brakować, mniej sprawnie działają mechanizmy obronne i naprawcze. Są pewne substancje, które odmładzają organizm i sprawiają, że działa on sprawniej. Eliksirem młodości jest między innymi DHEA.


Jaka jest recepta na długowieczność?

Jaka jest recepta na długowieczność?

Recepta na witalność i długowieczność tak naprawdę jest bardzo prosta. Nasz organizm potrzebuje aktywności fizycznej, odpowiedniej diety, aktywności fizycznej i odpoczynku.


Jak mądrze jeść?

Jak mądrze jeść?

Sposób odżywiania się wywiera wpływ na nasze zdrowie. Dobrze zbilansowane posiłki mogą nas chronić przed chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak cukrzyca lub otyłość. Zła dieta sprzyja wielu chorobom i skraca nam życie. Jak jeść mądrze?


Zdrowe tłuszcze: czyli jakie?

Zdrowe tłuszcze: czyli jakie?

Wiadomo, że tłuszcz nie jest głównym winowajcą nadwagi. Jest niezbędny w naszych posiłkach, gdyż jest podstawowym budulcem każdej komórki naszego ciała. Dzięki niemu organizm przyswaja witaminy A, D, E i K, tłuszcz uczestniczy w produkcji hormonów. Zawiera jednak dużo energii, powinniśmy jeść go z umiarem. Które tłuszcze są najbardziej zdrowe?


Jakie pozycje do karmienia piersią są najlepsze?

Jakie pozycje do karmienia piersią są najlepsze?

Najbardziej naturalnym sposobem żywienia noworodków i niemowląt jest karmienie piersią. Maluch, który jest karmiony piersią rozwija się lepiej, mniej też choruje. Bardzo ważne jest także to, ze dzieci, które były karmione piersią przynajmniej do ukończenia szóstego miesiąca życia, w późniejszym okresie rzadziej cierpiały na nadwagę, otyłość i cukrzycę.