Uśmiech

Znieczulenie u stomatologa

Aby móc otworzyć własny gabinet stomatologiczny należy posiadać odpowiednie wykształcenie. Tylko dyplomowany lekarz stomatolog, który odbył już wymagany staż podyplomowy może taki gabinet stomatologiczny Ursynów prowadzić. Są to kwestie niezmiernie istotne, gdyż od poziomu umiejętności lekarza stomatologa zależeć będzie zdrowie samych pacjentów.

Jeśli lekarz stomatolog ma dodatkową specjalizację to może także dokonywać ogólnego znieczulenia pacjentów. Jest to opcja z której bardzo chętnie korzystają pacjenci, którzy leczą kilka zębów na raz, lub ich leczenie może być długotrwałe, a przy tym dodatkowo bolesne. Może dotyczyć to na przykład wstawiania implantów, czy też wyrywania chorych zębów.

Anestezjolog

UśmiechNie każdy stomatolog jednak ma predyspozycje do tego, aby takie właśnie znieczulenia przeprowadzać. W takim przypadku można zatrudnić wykwalifikowanego anestezjologa. Obecnie jednak mało który gabinet stomatologiczny warszawa ma w swojej ofercie takie usługi. Przeważnie pacjentom wystarcza w zupełności normalne znieczulenie miejscowe, które wykonywane jest chociażby przy leceniu kanałowym. Stomatolog musi posiadać wiedzę na temat tego w jaki sposób dobrać powinno się dawkę takiego znieczulenia w taki sposób aby pacjent nie czuł bólu, ale też aby nie była to dawka nazbyt duża, co także powodować może niepożądane skutki uboczne.

Działanie leku znieczulającego

Zdrowy uśmiechMożna dostosować dawkę do wagi pacjenta, ale też i wrażliwości na odczuwany ból. Niektórzy pacjenci mogą bowiem odczuwać ból zęba zdecydowanie mocniej. Nawet najlepsze znieczulenie nie zaczyna też działać niestety od razu. Z tego powodu po podaniu znieczulenia należy odczekać parę minut, zanim przystąpi się do normalnego leczenia. Jeśli jest to długi i skomplikowany zabieg to w jego trakcie może zajść konieczność podania pacjentowi znieczulenia jeszcze raz. Na ogół kolejne znieczulenie podaje się wtedy gdy pacjent zaczyna odczuwać iż znieczulenie słabnie. Może objawiać się to silniejszym odczuwaniem bólu, ale niepokojące powinno być już zmniejszanie się zdrętwienia twarzy. Po zabiegu, znieczulenie może utrzymywać się jeszcze przez jakiś czas.

Przeczytaj również:

Leave a Reply